Mustafa Uslu, tedbir kararı konan Neşet Ertaş filmi hakkında konuştu: Zorba gibi gösterildim, üst mahkemeye başvuracağım

5 Eylül 2012’de vefat eden Türk Halk Müziği’nin usta isimlerinden Neşet Ertaş‘ın hayatı konu alan’ Garip Bülbül Neşet Ertaş‘ filmine ilişkin tartışmalar sürüyor. Mahkemelik olan filme dün akşam tedbir kararı konuldu. Filmin yapımcısı Mustafa Uslu Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Neler Oluyor Hayatta’ açıklamasını yaptı.

Filmin yapımcıları Mustafa Uslu, ‘kişilik sınırlarını genişleteceğini’ iddiasıyla filmin mahkemeye taşınmasına ve sanatçının aile iddialarına ve filmde muhafaza altına alınması kuralıyla ilgili olarak konuşan Uslu, görünüşe göre şunları söyledi: “Maalesef çıkış olayları ortaya çıkıyor. Pişman değilim.Bu 5 yıllık bir proje ve tam 17 bin kişi emek verdi buna.Bu filmde sadece Neşet Ertaş değil, Neşet Ertaş’ı anlatırken abdallık kültürünü de anlatanlar.Onların hayata yaşadıkları acıları, dışlanmalarını.Bu filmde iddia ettikleri gibi hiçbir yasa dışı olay yok. Engellenebilecek bir konu yok.”

Mustafa Uslu, tedbir kararı konan Neşet Ertaş filmi hakkında konuştu: Zorba gibi çektim, üst mahkemeye başvuracağım

“Aile ile biz her konuda anlaştık, bizden son bir istekleri oldu. Prof. Dr. Erol Parlak’ın bu projenin kaldırılmasıydı o talep. Ben de” Neşet Ertaş’a yakışır bir film çekmek istiyorsak bunu Erol Parlak ile yapmalıyız” dedim. Getirm, çünkü yola Erol Hoca ile çıkmışım, mesleğime ihanet edip birini yolda bırakamazdım. Öyle yapsaydım, sadece onların istediği gibi bir film çıkardı. Biz Büyük Usta Neşet Ertaş’ı asla incitecek bir şey yapamadık. Ona yakışan bir film yaptık.”

Mustafa Uslu, tedbir kararı konan Neşet Ertaş filmi hakkında konuştu: Zorba gibi çektim, üst mahkemeye başvuracağım

Sözlerine “Ben zaten bu kitabını götürmüştüm, aileyle görüşme nedenim de gönülleri almak istememdi” diye devam eden Uslu, “Ben hak hukuku tanımaz bir zorba gibi gösteriliyorum. Alınan mahkeme kararı ile filme tedbir konuldu. Yani filmimiz bugün itibariyle sansüre vuruldu. , benim yaptım filmlere 22 milyon kişi gitti, 22 milyonun kalbine dokundum. Keşke filmimiz izlenseydi keşke bilirkişiler, teknik kurullar tarafından izlense ondan sonra bu karar verilseydi. Filmimiz izlenmedi, delillerimiz yok sayıldı. üst mahkemeye bunun üzerine itirazını hemen yoluna devam ediyor.

Mustafa Uslu, tedbir kararı konan Neşet Ertaş filmi hakkında konuştu: Zorba gibi çektim, üst mahkemeye başvuracağım

İlgili Haberler

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Magazin

Hilal Özdemir Neşet Ertaş Aralık Magazin Haberleri

Yorum yapın