Musa Orhan olayında Ezgi Mola’ya destek verdiği için davalık olan Farah Zeynep Abdullah’tan tepki

Batman’da intihar eden İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Uzman Çavuş musa orhan‘a hakaret ettiği gerekçesi yargılandığı davada, para cezasına çarptırılan Ezgi Mola’ya destek olmak için paylaşım yapan Farah Zeynep Abdullah hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Abdullah, icra davası kararının ardından sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Twitter hesabından yaptığı paylaşımla karara karşı çıkan genç oyuncu, “Bir de sınır dışı elde etmek istiyor. Tecavüzcüye şerefsiz dedik diye” ifadesini kullandı.

Musa Orhan olayında Ezgi Mola'ya destek verdiği için davalık olan Farah Zeynep Abdullah'tan tepki

Dava kapsamında ifade veren Farah Zeynep Abdullah, musa orhan‘ın suç duyurusunun kötü niyetli ve maddi çıkarma amaçlı olduğu belirtilmiş, “Paylaşım benim tarafımdan yapılmış. veren İpek Er’in iddialarının adli tıp yapısıca şekilli raporla doğrulandığı görülmüş ve cinsel saldırı saldırısı intihar eden genç kıza ilişkin haberler tüm ülkede infial yaratmış ve beni de derinden sarsmıştır. İpek Er’e karşı yapılan bu cinsel saldırı girişimi intihar etmesi, Musa Orhan’a ait spermin ölümü İpek Er’in üzerinden çıkması ve Er’in idamına notunda yazılanlar sadece bende değil, toplum genelinde infial yaratmış ve büyük tepki uyandırmıştır. Oluşan bu tepkinin sonucunda da sosyal ortamlarda binlerce kişi tarafından binlerce paylaşım yapıldığı görülüyor. Tarafımca yapılan paylaşım her vicdanlı insanın gösterdiği tepkiden daha farklı değildir” dedi.

Soruşturmanın ardından Farah Zeynep Abdullah, Musa Orhan’a ilişkin ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret’ içeriği nedeniyle 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle, Banaz Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Ecem Altan
Ecem Altan
Dergi Sorumlusu Haberler.com – Magazin

Farah Zeynep Abdullah Musa Orhan Ezgi Mola Magazin Haberler

Yorum yapın