“Murat Kurum tarihi farkla kazanacak” demişti! Seçim tahmini tutmayan Hakan Ural’dan eleştirilere cevap

Yaptığı paylaşımlar ve açıklamalarla adından sıkça söz ettiren Hakan Ural, daha önce yaptığı bir yayında Murat Kurum’un kesinlikle kazanacağını belirtmişti. Dün sandıkların açılması ve Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasıyla Ural’ın sözleri yeniden gündeme geldi. Eleştirilerin hedefi olan Ural’dan yanıt gecikmedi.

“MURAT KURUMSAL TARİHİ FARK YARATACAK”

Ural, Murat Kurum ile ilgili yaptığı açıklamada, “Murat Kurum çok büyük bir farkla kazanacak. Ama çok büyük. Bundan eminim. Sokaklardan geldim. Her türlü esnafla, polisle, askerle konuşuyorum. Doktorlar, hemşireler, herkes, egoist bir kibirim olmadığı için herkesle konuşuyorum.” , gözlemlerim. İnsanımız akıllıdır, farkındalığı vardır. Tarihe farkla girecekler” dedi. Sandık açıldıktan sonra ortaya çıkan belirsiz sonuçlara göre Ekrem İmamoğlu, yüzde 51,09 oy oranıyla Murat Kurum’u geride bıraktı.

'Murat Kurum tarihi farkla kazanacak' dedi!  Seçim tahminleri gerçekleşmeyen Hakan Ural'dan eleştirilere yanıt

“BENİ YAKINLAYAN ZİHNİYETE Acıyarak GÜLÜYORUM”

Sonuçların ardından videosu sosyal medyada viral olan eleştirilerin hedefi olan Hakan Ural, sessizliğini bozdu. Yorumlara Instagram hesabından yaptığı paylaşımla yanıt veren Ural, “Sayın Kurum’a gerekçelerimi ortaya koyarak destek verdim. Sayın İmamoğlu İstanbul’u birçok değişkenden dolayı kazandı. Tebrikler, hayırlı olsun. Hakaret ve aşağılamayla kendilerini tatmin edenler” dedi. Sanki bu bir suçmuş gibi bana, öngörümün gerçekleşmemesi yazık oldu.” zihniyetine acıyarak gülüyorum. Siz modern aydınlarsınız” dedi.

'Murat Kurum tarihi farkla kazanacak' dedi!  Seçim tahminleri gerçekleşmeyen Hakan Ural'dan eleştirilere yanıt

“DİKKAT DAĞILMADAN VE ÖFKE OLMADAN HAYATIN TADINI ÇIKARMAYA ÇALIŞALIM”

Hakan Ural, oy Sonuçların ardından şunları söyledi: “Seçim sonuçları ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Tekrarlanan genel seçimlerden sonra çok yıpranmalar oldu. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Saygıyla birbirimizi kucaklayalım. Ayrılık, kin, nefret, öfke olmadan, geçici hayatın tadını çıkarmaya çalışın.”

'Murat Kurum tarihi farkla kazanacak' dedi!  Seçim tahminleri gerçekleşmeyen Hakan Ural'dan eleştirilere yanıt

Ecem Altan

Murat Kurum Hakan Ural Dergisi Hayat Politika Haberleri

Yorum yapın