Muhtarlık seçimleri cumhurbaşkanlığı seçimlerini aratmadı

Muhtarlık seçimleri cumhurbaşkanlığı seçimlerini aratmadı

Elazığ‘da 10 bin seçmen 23 aday için sandık başına gitti

ELAZIĞ – Elazığ‘da yeni kurulan mahallede muhtarlık seçimi yapıldı. 23 adayın ve 10 bin 823 seçmenin mağarasında 32 sandık kuruldu. Okullarda adım atacak yer vermezken seçim adeta cumhurbaşkanlığı seçimlerini aratmadı.

2020 depreminden sonra yeni rezerv alanları içinde yer alan ve çok sayıda TOKİ Konutunun yapılması, hak sahiplerine teslim edilen Güneykent, Elazığ Belediye Meclisi’nin aldığı karar sonrasında şehrin 41’inci mahallesi olmuştur. YSK’nın kararı üzerine mahallede muhtarlık seçimine gidildi. 10 bin 823 seçmenin mahallede 23 muhtar adayı çıktı. 2 okul ve bir sosyal salonun bulunduğu 34 sandıkta seçmenler oylarını kullanmaya başladı. Büyük bir yoğunluğun oluşturduğu seçim, adeta cumhurbaşkanlığı seçimini aratmadı. Sabah 08.0’da başlanılan oylama işlemi akşam 17.00’da sona erecek ve ardından sandıklar açılarak oylar sayılmaya başlanacak.

“Gerçekten ilgi çok, herkes göründü”

Güneykent Mahallesi’nin depreminin ardından kurulan yeni bir mahallenin gözetilmesinden etkilenen Mehmet Eskiyurt, “Yeni bir gelecek. Sorunları olan bir mahalle. Allah devletimize zeval vermen, bakan. ve mahallelerimizin ilaçlanmasını istiyoruz. Cami ve pazarın yapılmasını istiyoruz” dedi.

“Böyle bir seçim hiç kullanma”

Vatandaşlardan Mücahit Bayramoğlu ise “Sabah 8 gibi geliyor. Seçime çok yoğun bir ilgi var. Bu kadar ilgi beklenmiyor. 23 aday için bayram olsun. Adeta cumhurbaşkanlığı seçimi gibi oldu. Belediye seçimlerini bile böyle yoğun tüketiyor. Böyle bir seçim hiç birikimi” diye konuştu. .

Elazığ Politika Haberleri

Yorum yapın