Milyonluk kapkaç kamerada! Güpegündüz 7.5 milyon TL’sini alıp götürdüler

Merkezefendi ilçesi Saraylar Mahallesi’nde meydana gelen olayda araç sahibi EG ve yanındaki kişi, içinde yüklü miktar para olan yükün bulunduğu hafif ticari aracı park ettikten sonra otoparkta oturmaya başladı. Takip edildiklerini anlamalarının ikili oturdukları esnada noktalar maskesi, elinde de levye benzeri demir parçası olan bir şüpheli etrafını kontrol etmeye başladı.

Bir süre gezindikten sonra harekete geçen şüpheli, elindeki levyeyle aracın arka camını patlattı. Saniyeler içinde cebi alan adamı fark eden ikili, hızla kaçan kişinin peşine düştü. Uzun süren kovalamacada kapkaççı kayıplara karıştı. Güpegündüz yardım gözü ön olay gerçekleştikten sonra bölge çok sayıda güvenlik gücü sevk edildi. Olay yerine giden ekipler, mağdurlarla görüşerek konu hakkında bilgi aldı. Paranın hacmi ve diğer bilgilerdeki birikimli ifadeler üzerine ekipler güvenlik kameralarını inceledik. Mağdurlar ifadeleri alınmak üzere karakola götürülürken, araçta da inceleme bileşimi. Bölgedeki esnaflar ve tüketici milyonluk kapkaç olayında kısa sürede şok atlattı.

Milyonluk kapkaç kamerada!  Güpegündüz 7.5 milyon TL'sini alıp götürdüler

Olaya tanık olan Kadir Kaya, “Ben koşturmalar gördükten sonra olay olduğu yere geldi. Arabanın camını kırıp, içinden 7.5 milyon TL para çalmışlar. Arabayı kullanan kişi ile paranın sahibi kişi, parayı çalan kişinin arkasından koştu. Kırılmış olduğunu fark etti. Yazıtır, şehrin içinde güpegündüz 7.5 milyon TL’sini alıp götürdüler. Biz de iş yapıyoruz ve sağa sola para götürüyoruz. Hepimizin başına da gelmez. Polisler olayı yerine geldi. parası tekrar kendisine ulaşır” dedi.

Milyonluk kapkaç kamerada!  Güpegündüz 7.5 milyon TL'sini alıp götürdüler

Milyonluk kapkaç anı iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde elinde kırmızı renkler levye olan şüphelinin etrafını kolaçan etmesi, levyeyle camını kırdığı araçtan para dolu poşeti alması ve kaç kovalama anı yer alıyor.

Öte yandan, miktar konusunda birikimli ifade verilen olayda poşetin içinde 7.5 milyon TL bulunduğu ve paranın bir döviz bürosuna ait olduğu iddia edildi.

Merkezefendi Tragger Denizli 3. Sayfa Güncel Haberler

Yorum yapın