Milyon dolarlık düğün organizatörleri KKTC’de buluştu”Hedef, dünyada 400-450 milyar dolar hacmi olan düğün destinasyonlarını Kıbrıs’a ve Türkiye’ye…

– Milyonlarca gönderi düğün organizasyonları KKTC’de buluşturuyor

Hedef, dünyada 400-450 milyar dolarlık hacim olan düğün destinasyonlarını Kıbrısbir ve türkiye‘yemleme’

LEFKOŞA – Milyon doğum düğünleri organize eden dünya devleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir araya geldi. Türkiye ve KKTC’nin ünlü otellerinin tanıtımı için yarıştığı, kraliyet ailesi ve dünyaca ünlü isimlerin davet ve düğünlerini yapan organizasyonların buluştuğu çalıştayda hedefin, dünyada 400-450 milyar dolar olan düğün destinasyonlarını Kıbrıs’a ve Türkiye’ye götürüldüğü ifade edildi.

Dünyada ekoturizmden sonra 450 milyar dolarlık ticari hacme sahip destinasyon düğün firmaları, Uluslararası Organizasyon ve Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği evinde Kıbrıs’ta buluşturuyor. 17-20 Nisan 2023 günleri arasında düğün organizasyonları buluşmasında, 80 ülkeleri 250’ye yakın dünyanın en iyi destinasyon düğün planlayıcıları, yıldız biçimli 20’yi aşan bölümleri, Hindistan’ın en varlıklı içindeki mensubu Udaipur Prensi Maharaca Lakshyaraj Singh Mewar, İspanya Krallığı Ailesi’ Ne mensupları Tamara Czartoryska’nın da bulunduğu kraliyet ailesi mensupları, KKTC Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bakan Yardımcısı Mustafa Köprülü ile çok sayıda üst düzey bürokrat bir araya geldi.

Mevcut ve yeni lokasyonlarla sektördeki yenilikler ele alınmış

IADWP Avrasya Başkanı Murtaza Kalender’in öncülüğünde, Hindistan GEWC Başkanı Vijay Bokaria iş birliği ile buluşan şirketler, 2023 yılı düğün operasyonunun mevcut lokasyonlarla birlikte yeni lokasyonları ve sektördeki yenilikleri değerlendirdi. Destination Wedding Conference-B2B Networking Event in North Cyprus buluşmasında sektör enleri arasında yer alan Hindistan başta olmak üzere çok sayıda üye ülke sektör temsilcisi çalıştaya katkıda bulundu. IADWP Avrasya Başkanı Kalender’in açılış konuşmasının sonraki sektörü elinde tuttu konuşmasını yaptı. Açılış seremonisinin ve üçgen kesiminin ardından hamilelikten sonra girişlerde dünya çapındaki düğünlerle ilgili yeni trendler değerlendirildi.

“450 Milyar Gönderim Ülkelerimize Yapılan Yatırımlar”

IADWP Avrasya Başkanı Kalender çalıştay ile ilgili olacağına gidecek, “Hindistan ile iş birliği yapıyoruz. Hindistan’ın en büyük düğün planlayıcıları Türkiye’ye ve Kıbrıs’a geldi. Çok güzel bir çalıştay ve paneller gerçekleştirdi. İkili görüşmeler gerçekleştirdik. Milyar dolar hacmi olan düğün destinasyonlarını Kıbrıs’a ve Türkiye’ye yerleştirme olacak.Düğünlerde lüksün sınırı yok.50 milyon dolara bir düğün eğitimi.Ama ortalama 1 milyon doların içinde da inmiyor.Çok yakında çok büyük düğün organizasyonlarını bundan böyle Kıbrıs’ta ve Türkiye’de de görebileceğiz” dedi.

“Lüks düğünlerin sayısı artacak”

Hindistan GEWC Başkanı Vijay Bokaria, “Kıbrıs çok güzel ve fantastik bir yer. Türkiye’de ve Kıbrıs’ta yerlerde çok lüks. Çok önemli düğün destinasyonları ile bölgemizde güzel işler çıkıyor. Buraya gelen insanlarımız güzel işler alacak. Kıbrıs’taki ortaklarımızla iş birliğimiz de” çok güzel olacak ve 500 kişilik lüks düğünleri daha fazla grup” diye konuştu.

“Kıbrıs’ta düğün gezisi yapmaktır”

KKTC Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “Çok güzel bir etkinliğe hep birlikte ev sahipliği yaptık. Kıbrıs’a gelen herkes bizim için ev sahibidir. Düğünlerini burada yapmak bir kucaklamaktır söyleyerek evlenecek tüm çiftleri buraya getirmek.Özellikle Hint düğünlerinin burada yapılması konusunda söz aldık.Gelecek süre içinde çok daha fazla güzellikler içinde birlikte olacağımızı düşündüğüm” şeklinde konuştu.

4 gün süren çalıştay; paneller, ikili toplantılar, gala yemeği ve Kıbrıs gezisinin ardından sona erdi.

Türkiye Kıbrıs Dünya Ekonomi Haberleri

Yorum yapın