MHP’li Bekir Sıtkı Tarım’dan çok konuşulacak Sinan Ateş çıkışı: İki bebesi ve eşi rencide olmasın diye Bahçeli sessiz kalmıştır

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Ankara’da 30 Aralık 2022 tarihinde sokak emirlerine yönelik saldırı sonucu hayatını kaybetti. Cinayetin ardından soruşturmada çok sayıda kişi gözaltına alınırken, Genel Başkan Devlet Bahçeli dahil MHP kanadının olayla ilgili sessizliğe gömülmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.

Yerel 61 Saat TV’ye açıklamalarında bulunan MHP Trabzon 1. Sıra Milletvekili adayı Bekir Sıtkı Tarım, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili çok konuşulacak sözler sarf etti. Devlet Bahçeli’nin bir edindiği olduğu için sustuğunu yönlendiren Tarım, genel başkanlarını zorunlu olarak konuşacağı çok yönlü olduğunu dile getirdi.

Sinan Ateş cinayetinin MHP’ye oy kaybettirmeyeceğini savunan Bekir Sıtkı Tarım hikayeleri şunları söyledi: “Ülkücü hareketin içinde olan insanlar, yapılan bir mezranın, içinde barındırdığı bir mezranın genel başkanımız tarafından piyasaya sürüldüğü zaman bunun ‘Devlet Bahçeli burada varsa doğru verdiği’ anlayışına herkesin gelmesi lazım. Sinan Ateş meselesine fazla değinmeden geçeceğim.Sinan Ateş’e sahip çıktı.Söylenecek şeyleri herkes gördü.

MHP'li Bekir Sıtkı Tarım'dan çok konuşulacak Sinan Ateş çıkış: Bahçeli,

Sinan Ateş’e ülkücü hareketin içinde samimi olarak bulunduğu bir zaman için kendisine gösterilmiş bir ahde vefa vardır genel başkanımız tarafından. Ama ondan sonraki süreçte ne yapmış olduğu, kimlerle birlikte olmuş olduğu, neyin içinde olduğundan geçtiğinden dolayı oradaki genel başkanımız frene basmıştır. İki tane bebesi ve eşi vardır, onların yerine geçmek için genel başkanımız nezaketinden dolayı sessiz kaldı.

Bunu toplumun değerlendirmesine ihtiyacımız var. Genel başkanımızın anlatmak zorunda olduğu açıklamalarum söylediğim zaman konuşması çok şey vardır. Geride kalanları düşünmek zorunda. Belli bir zamanı vardır. Onun MHP için yapmış olduğu bir mücadele, ülkü ocakları içinde bulunduğu bir mücadele vardır.

Ama Türkiye çok büyük bir tehlikeyi atlatmıştır. 15 Temmuz sürecinde her yere operasyon yapılmıştır. AK Parti’ye, İYİ Parti’ye, CHP’ye operasyon yapıldı, MHP de es geçilmemiştir, MHP’ye de operasyon yapıldı.”

Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022’de Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi’nde bir binadan çıktığı sırada motosikletli 2 kişinin saldırısına hedef olmuştu. Saldırıda Bozkurt omuzundan alınırken, Ateş kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Soruşturma kapsamında şu ana kadar 21 kişi tutuklandı.

Devlet Bahçeli Sinan Ateş MHP Politika Güncel Haberler

Yorum yapın