MHK Başkanı Lale Orta için ortaya atılan iddialar Dursun Özbek’i şaşkına çevirdi: Hayretler içinde kaldım

galatasaray Başkan Dursun Özbek, 1905 GSYİAD “Düşler Vadisi” projesinde açıklamalarda bulundu. Özbek, MHK Başkanı Lale Orta için ortaya atılan iddialar ve Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un açıklamaları ile ilgili de konuştu.

Lale Orta için ortaya atılan iddialar ile ilgili Özbek, “İnanmadım. Böyle bir şey olamaz dedim. Bu dedim tevatürdür, mümkün değil. Dün akşam bazı demeçleri okuyunca hayretler içinde kaldım.TFF’nin, kurulların, insanların çocuklarından gittikleri şeyleri değerlendirdiklerini, onların gereğini yapacağını düşünüyorum.” dedi.

Özbek, Jorge Jesus’un “Maçlar sahada kazanılmıyor” yorumu için ise “Bu düşmanlıkta muhatabı ben veremem mi? Böyle bir beyanda bulundu. TFF var, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulları var. ifadelerdeki ağırlık Türk futbolu ile ilgili.Onun yorumunu biz yapacak değiliz.Benim muhatabım değil, Türk futbolunun kurulları var onlar baksınlar, incelesinler. ” kullanım kullandı.

Dursun Özbek’in açıklamalarının tamamı şöyle:

2014’te rahmetli Duygun ağabey ile göreve geldiğimiz zaman, galatasaray‘ın mali tablosu belli, bu tabloyla sürdürülebilir bir sportif yaşamak amacı mümkün değil. Bir yere geleceğimi ona anlattım. ‘Esas faaliyetimizin dışında bazı projelerle bu sportif faaliyetlerimizi sürdürülebilir hale getirmemiz gerekir’ dedim. Kendisi de ‘İyi olur’ dedi. Onun üzerine Mecidiyeköy’deki 2100 metrekarelik arsamız üzerinde bir otel projesini geliştirerek geliştirdik. Ondan sonraki dönemde başkanın seçilemediğimiz için proje o şekilde kaldı. 2015’te başkan olduktan sonra aynı görüşlü yönetimle görüşme sonucunda genel kurula geldi. Genel kurulda da bu görüşümü anlattım. O gün sonunda Riva ve Florya arazileri için proje yapma yetkilerini genel kuruldan aldım. Riva projesi bugüne kadar geldi.

Riva arazisi, bugüne geldiği zaman galatasaray‘a ne kadar faydalanmak için paylaşmak istiyorum. Riva arazisi, varlıklarından bu yana galatasaray‘a 170 Milyon Dolar artı 90 Milyon TL fayda sağlıyor. Kulüp hesaplarına girerek yaşamayı.

Bankalara git, hep şunu söylüyorlar; 3 büyükler içinde finansal yapı, borçların miktarına bakıldığı zaman ve getirilere bakıldığı zaman en iyi durumda Galatasaray. Bunun bir tek sebebi var. Riva’dan kaynaklandırdığımız 170 milyon dolar. galatasaray‘ın finansal yapısında büyük bir düzelmeye sebep olmuştur. tamamen düzelmiştir, hayır. Ama giderek gideceğimiz yere ulaşacağız.

Konya’da bir yol kazası oldu. Şampiyonluğun en büyük adayı Galatasaray hala. Taraftarların bugüne kadar gösterdikleri destekle buraya geldik. Konya’da o mücadelelere rağmen, taraftar oyuncularımızı çağırdı ve alkışladı. Aynı desteğin devam etmesini istiyorum, isteyecekler de. İnşallah Mayıs’ta olması gereken sonuca varacağız. Hiç kimse merak etmesin.

Dursun Özbek Galatasaray Spor Haberleri

Yorum yapın