Metin Işık kavgaya mı karıştı, kavga olayı nedir, ceza aldı mı? Metin Işık kimdir, aslen nereli?

Metin Işık kavgaya karıştı mı, kavga olayı neydi, ceza aldı mı?  Metin Işık kimdir, aslen nerelidir?

Kavgaya ilişkin görüntüler olayın şiddet boyutunu açıkça ortaya koydu. Peki kavga ne hakkında? Metin Işık ceza aldı mı? Sevilen şarkıcı Metin Işık kimdir?

1710748570 591 Metin Isik kavgaya mi karisti kavga olayi nedir ceza aldi.webp

Metin Işık kimdir?

Arabesk ve halk müziği alanında tanınmış bir sanatçı olan Metin Işık, 1967 yılında Almanya’nın Essen kentinde doğdu. Kökeni Kayseri’ye dayanmaktadır. Türkiye’ye ilk olarak Almanya’dan gelerek müzik kariyerine amatör olarak başladı. 2005 yılında çıkardığı “Ağla Gözüm” albümüyle Türkiye’de adından söz ettiren sanatçı, “Melek Yüzlü Akşamkar” şarkısıyla da geniş bir kitleye ulaştı.

1710748570 171 Metin Isik kavgaya mi karisti kavga olayi nedir ceza aldi.webp

Mücadele Olayı

Olay, 15 Ağustos 2022’de Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde meydana geldi. Şarkıcı Metin Işık ve oğlu Mustafa Işık, uzun süredir anlaşmazlığa düştüğü grupla tartışmaya başladı. Tartışma sırasında olayın merkezinde bulunan Metin Işık ve oğlu Mustafa Işık, pompalı tüfekle gruba ateş açtı. Bu saldırı sonucu Naile D., Yusuf Memduh S., Sema A., Kader S. ve Emine A. isimli kişiler yaralandı. Şarkıcı Metin Işık, eşi Gülbahar Işık ve oğlu Mustafa Işık gözaltına alındı.

1710748570 182 Metin Isik kavgaya mi karisti kavga olayi nedir ceza aldi.webp

Yasal süreç

Şarkıcı Metin Işık ve oğlu Mustafa Işık tutuklanırken, eşi Gülbahar Işık adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Metin Işık eylül ayında serbest bırakılırken, olayla ilgili soruşturma Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüldü. Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada savcı, Mustafa Işık için müebbet hapis, Metin Işık ve Gülbahar Işık’ın ise beraatini talep etti. Metin Işık’ın da silahla tehdit ettiği gerekçesiyle cezalandırılmasını istedi.

1710748570 517 Metin Isik kavgaya mi karisti kavga olayi nedir ceza aldi.webp

Görsellerin İçeriği

Güvenlik kamerası görüntülerinde olay anına ilişkin detaylar net bir şekilde görülüyor. Şarkıcı Metin Işık’ın sokakta oturduğu sırada oğlu Mustafa Işık’ın komşuları Yusuf Memduh S.’ye uzun namlulu silahla ateş açtığı görülüyor. Görüntülerde oğlunun evin avlusuna girip çeşitli eylemlerde bulunduğu ve ardından silahları sakladığı anlar da yansıtılıyor.

Yorum yapın