Meteoroloji uyardı, kış yeni başlıyor! Sıcaklık 10 derece birden düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre cihazın genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ordu, Tokat, Niğde, Kayseri, Sivas ve Edirne çevrelerinin yağmur ve doğunak yağmurlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Bingöl ve Muş çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvet yönünde ve yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Marmara ile iç kesimlerde yer yer sis ve irin olayı bekleniyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun yükselişi ve yüksek kesim çığlarında Koruma riski bulunmaktadır. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı sonuçları. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımının beklendiğinden hava kalitesinin azalması, yağmur yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Öte yandan Meteoroloji’nin haftalık hava durumu raporunda ise 19 dereceleri bulan sıcaklıkların hafta içinde 9 alacağı kadar düşeceği bilgisini yer aldı. Açıklamada, “Genellikle mevsim normalleri geçişi, doğu kesimlerde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Salı gününden batı kesimlerinden başlayarak hissedilir genellikle azalacağı ve çalıştıran mevsim normalleri içinde düşeceği tahmin ediliyor.” denildi.

Meteoroloji uyardı, kış yeni başlıyor!  Sıcaklık 10 derece birden düşecek

Gözde Nur Bayar

Güncel Haberler

Yorum yapın