Mesut Özil’in vedası dünya basınını salladı: Futboldan bıktı

Avrupa basını, dünya devlerinin forması verilen ama bu sezon sakatlıklar nedeniyle fazla forma şansı elde edemeyen Mesut Özil‘in futbol kariyerini sonlandırmasına oldukça dikkat edildi.

Mesut Özil‘in 34 yaşında futbola veda sınıflarında ilk kez haber olarak veren Marca gazetesi, 34 yaşında sahalara veda eden futbolcunun kariyerindeki en iyi dönemi Werder Bremen, Real Madrid ve Arsenal ile Almanya Milli Takımı’nda oynadığı yıllarda olduğu ve bu dönemlerde “tüm futbolseverlere iyi futbol izlettirdiğini” yazdı. Özil’in futbolunun yanı sıra aktif bir iş insanı olduğu, kripto para, spor kıyafetleri, kafeterya ve elektronik spor gibi çok farklı ekranların olduğu belirtildi.

İşte Mesut Özil için Alman basınında atılan manşetler;

Der Spiegel, “2014 Dünya Şampiyonu Mesut Özil kariyerini noktaladı. 92 kez Alman Milli Takımı formasını verilen Mesut Özil futboldan bıktı ve sosyal medyadan emekliliğini duyurdu”

Bild, “Mesut Özil futbolu bırakıyor. 2014 Dünya Şampiyonu olan futbolcu kariyerinin sonunu resmen açıkladı”

T-Online, “Son olarak Türkiye’de forma verilen Mesut Özil sürpriz hamlesini açıkladı. Özil kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Mesut Özil Almanya’nın çalışmasını yürütüyor. 2014 Dünya Kupası finallerinde muazzam bir rol oynadı.”

Kicker, “Mesut Özil 34 yaşında kariyerini bitirdiğini açıkladı. Eski milli oyuncu Başakşehir ile sezonun sonuna kadar süresi vardı ancak bu sezon sadece 7 maç oynadı ve uzun süre sakatlıklar yaşadı.”

Süddeutsche Zeitung, “Mesut Özil profesyonel futbolculuk kariyerine 34 yaşında oğlu verdi. Mesut için birkaç sakatlıktan sonra büyük futbol sahnesinden ayrılma zamanı geldi.”

Spor gazetesi, Özil’in teknik direktörü Jose Mourinho döneminde “yıldız transfer” olarak Real Madrid’e geldiği ve “parlak bir futbol kariyerini sürdüreceğini” yazdı.

Mundo Deportivo da Mesut Özil’in sosyal medya hesabından futbol veda eden mesajı sırasında Real Madrid formalı kullanımlarına dikkati çekti.

Alper Kızıltepe

Real Madrid Başakşehir Fenerbahçe Mesut Özil Spor Haberler

Yorum yapın