Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit, Değirmençay’da İftara Katıldı

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Değirmençay‘da yemekle iftar sofrasında bir araya geldi. Çocukların ve kardeşlerin bayramlarını kutlayan Başkan Özyiğit, “Sofranızdan bereket, gönlünüzden huzur eksik olmasın” dedi.

Yenişehir Belediyesi, Değirmençay Mahallesi’nde dün iftar programı düzenledi. İftar sofrası Başkan Özyiğit ile birlikte Belediye Meclis üyeleri ve çevre köylerin mahalle muhtarları da katıldı. Özyiğit, programda Değirmençaylılar ile mahallede yaşayan depremzedelerle sohbet etme fırsatı buldu. Programda konuşan Başkan Özyiğit, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“İçinde hizmet Ramazan sunucuları, size, işletmeye, Yenişehir’imize hayırlar getirmesini mutlulukla bekliyoruz. İki bayramı birlikte yaşayacağız. arkadaşlarına saygı ve rahmetle anıyorum.Yarın Ramazan Bayramı’nın arifesinde olacağın,sevdiklerinizle bir arada güzel anılar biriktireceğiniz mutlu ve huzurlu bayramlar mutlu olsun.”

Depremzedelere kapılarını açan Değirmençaylı aramaya da teşekkür eden Başkan Özyiğit, şöyle devam etti:

“Deprem felaketi nedeniyle zor günler geçirdik. Değirmençay’da 120 depremzede yurttaşımızı barındırdığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, yüreğinize sağlık. Allah razı olsun. Yenişehir Belediyesi olarak 3 farklı geçici barınma merkezimizde bine yakın depremzede kardeşimizi ağırlıyoruz. Hiçbir gocunmamız, yakınmamız yok Görevleriniz ki sizlerin de yok.O kadar iyi kaynaştığınızı ve o kadar iyi dostluk ve insani ilişkiyi kurmuş olduğunuzu gördüm ki, ‘İşte Türkiye bu dedim.’ İyi ki varsınız. Yeni bayramlara inşallah hep beraber kazasız, belasız, afetsiz ve gideceğiniz yere ulaşmak dileğiyle. Her şey gönlünüzce olsun, her şey güzel olsun.”

Özyiğit, halkın hafta sonu Servet Tazegül Spor Salonu’nda oynanacak Kadınlar Basketbol Süper Ligi finalinde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni desteklemeye davet etti.

Abdullah Özyiğit Mersin Yenişehir Değirmençay İftar Yerel Haberler

Yorum yapın