Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6’lık depremler Türkiye’yi derinden sarstı. 10 ili vuran depremlerde 35 bini aşkın yurttaş hayatını kaybetti. Bölgede OHAL ilan edilirken bu süreçte yaptıkları binalar yurttaşlara mezar olan müteahhitler ve sorumlular hakkında da işlem başlatıldı. İnşaat firmalarının ve yapılan binaların güvenilirliği tartışılmaya devam ederken; Yeşilçam’ın en sevilen isimlerinin başında gelen Kemal Sunal ve eşi Gül Sunal’ın yıllar önce yaşadıkları bir olay tekrar gündem oldu. “BEN VİCDANIMA NASIL HESAP VERİRİM” Kemal Sunal’a bir inşaat firmasından teklif geldiğini anlatan Gül Sunal yaşadıklarını böyle anlattı: “Kemal’e Antalya’dan bir inşaat firması reklam yüzü olmasını ve karşılığında yapacakları evlerden bir tanesini kendisine hediye edeceklerini teklif etti. Kemal Sunal bunu reddetti. ‘Neden kabul etmedin, ne güzel Antalya’da evimiz olurdu’ gibi bir cümle kurdum. Kemal ise döndü ve dedi ki ‘Gül yarın bir gün bu evler yıkılırsa ve insanlar ben reklamında oynadığım için bana güvenip o evleri almış olursa ben vicdanıma nasıl hesap veririm öyle bir durumda.'”

Merkez büyüme Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6’lık depremler Türkiye’yi derinden sarstı. 10 ili vuran depremlerde 35 bin aşkın yurttaş hayatını kaybetti. Bölgede OHAL ilan edilirken bu süreçte yaptıkları yapımları yurttaşlara mezar olan müteahhitler ve sorumlular hakkında da işlem başlatıldı.

İnşaat firmalarının ve yapılanmış güvenilirlikleri tartışılmaya devam ederken; Yeşilçam’ın en sevilen isimlerinin başında gelen Kemal Sunal ve eşi Gül Sunal’ın yıllar önce yaşadıkları bir olay tekrar gündem oldu.

“BEN VİCDANIMA NASIL HESAP VERİRİM”

Kemal Sunal’a bir inşaat firmasından teklif geldiğini anlatan Gül Sunal’ın yaşadıklarını böyle anlattı: “Kemal’e Antalya’dan bir inşaat firması reklam yüzü yapılmasını ve alıcıları evden bir tanesini kendisine hediye edeceklerini teklif etti. Kemal Sunal bunu reddetmedi. ‘Neden kabul etmedin’ , ne güzel Antalya’da evimiz olacak’ gibi bir cümle kurdum. “

Yorum yapın