Meral Akşener, Giresun’da: “Cumhur İttifakı’nın Küçük Ortağı Çıktı Dedi Ki ‘Bedenlerine Mermi Girecek’. Demek Ki Sinan Ateş Böyle Katledildi”

Haber: MAHİR BAĞIŞ – Kamera: FURKAN ERDEM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Giresun‘da yurttaşlara seslenirken “Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı, çıkış dedi ki ‘Bedenlerine mermi girecek’. Böyle bir seçime gidiyoruz. Ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır. Ayakkabı numaralarına kadar herkesin kim olduğunu, ne olduğunu bilenler, Recep Bey; ciddiyetsizliktir, başlı başına büyük bir korkaklıktır, başlı başına herkese yapılan bir tehdittir” dedi.

Meral Akşener, bugün Giresun mitingi düzenledi. Akşener, Giresunlulara seslenirken geçmişte şunları söyledi:

“14’ÜNDE İKİ ŞEY OLACAK. BİRİSİ, 13. CUMHURBAŞKANI’MIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU, DİĞERİ DE BAŞBAKAN MERAL OLACAK”

“14’ünde iki şey olacak. Birisi, 13. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, diğerinde Başbakan Meral olacak. Siz isterseniz olmaz mı? Biz çoğaldık, biz bugün çoğuz. Çünkü atmosferi böyle bir seçime ilk defa gidiyor. 30 yıldır aktif politika aktif yürütüyorum.Türkiye’de bu kadar uzun süre politika yapan tek kadınım.Buna karşılık, siyasi bir aileden geliyorum.50 yıllık bir hafızam var benim.Benim yaşımda olanlar bilir; çıkarman hiçbir dönemde, bu kadar pis bir dil kullanılan… Tehdit, hakaret, iftira … Daha böyle bir şey temelinde.Bir seçime gidiyoruz.Seçmenin bayramıdır, seçim.Seçinin düğünüdür.Çünkü seçmen, velinimettir.Seçmenin karşısında bütün siyasetçi hazır ol da durmalıdır.Seçmeni dinlemelidir, milletini dinlemelidir, onun derdini anlamalıdır, o derde çözüm üretmelidir.Ondan sonra. da o çözümler, o projeler üzerinden bir vizyon anlayışıyla rekabet gücü.

“GİRESUN’U GÖZDEN ÇIKARDIN. FİNDIĞI FERRERO’YA PEŞKEŞ ÇEKTİN”

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, artık yok olacağını anlayınca, nefretlerini şereflendiren değerli Giresunlu hemşerilerim, hepimize ‘allahsız, kitapsız, dinsiz, imansız’ dedi. ‘Darbeci’ dedi, ‘işgalci’ dedi. Ey Recep Bey; gel gel gör. Bunlar Giresunlu. Bu kişiler, Giresun’un üyeleri, erkekleri, gençleri. Sen, senelerdir, ‘çekimi assam, şapkamı assam götürmeyiim, seçtiririm’ dedin. Onun için de Giresun’u ihmal ettin. Giresun’u gözden çıkardın. Fındığı Ferrero’ya peşkeş çektin. Fındık üreticisini terk ettin. Yabancıların, uluslararası işletmelerin eline teslim ettin. Şimdi çıkmış diyorsun ki ‘Yerli ve milli benim’. şereflendirenler ‘işgalci’. Hadi ordan be. Nereniz yerli, nereniz milli?

“BÖYLE PİS BİR DİLLE HİÇ SEÇİME GİTMEDİK. KADINLARA ‘SÜRTÜK’ DENDİ BU ÜLKEDE”

Böyle pis bir dille hiç seçime gitmedik. Kadınlara ‘sürtük’ dendi bu ülkede. Kadınlara ‘düşük’ dendi, ‘çürük’ dendi bu ülkede, çıt çıkmadı. En son Recep Bey’in İstanbul’daki mitinginde bir pankart var. Sayın Kılıçdaroğlu için deniliyor; ‘Karı gibi mutfakta duracağına, ‘çalışan liderler gibi’. Ayıptır, günahtır. Her birinizi bir ana doğurdunuz. Bu ahlaksızlıktır. Bir Allah’ın kulu da o pankartı indirmedi. Hem çocuklarımıza baktık hem ailelerimize baktık hem tarlada denedik hem denedik hem evde denedik, üstüne erkeklere hakaret etmek için biz kullandık. Neymiş adımız? ‘Karıymış. Hadi ordan be. Keşke siz birer ‘kar’ olabilseniz. Kafayı yedi bunlar.

“PSİKİYATRİSTLERİN TEDAVİSİNE MUHTAÇLAR”

Biri çıkmış diyor ki biz kazanırsak erkeklerle erkekleri evlendirecekmişiz. Biz galiplersek erkeklerle evlilikleri de serbest bırakmışız. Bunlar gerçekten kafayı yediler. Psikiyatristlerin tedavisine ihtiyaçları vardır. 14 Mayıs günü, Allah’ın rızası için sizden rica ediyorum, sandığa gideceksiniz; ailenizi, akrabalarınızı, dostlarınızı sandığa götüreceksiniz ve bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e vereceksiniz. Bu ucube sistemden hep birlikte kurtulacağız.

Bir tanesi çıkmış diyor ki biz kazanırsak şampanya patlayacakmışız, onlar kazanırlarsa temiz alınlarıyla secdeye varacaklarmış. Hadi ordan be. Kulun el kaldırmanız gerekir. Haramın derinlikleri vardınız. Her birinin alnında kapkara kontrolü var. Kul olasılığını el uzatan affı yok. 82 sayı alan gözetleme yapmadınız. 52 puanla, AK Parti’de günü olan, ayısı olan çocukları tayin ettiniz. Kul hakkıdır. 4 dolar, yani 80 lira olması gereken fındığı Ferrero’ya peşkeş çektiniz.

“GİRESUN’UN İLÇELERİNDEN GENÇLER, AMERİKA’YA İLTİCA ETMEK İÇİN MEKSİKA’YA GİDİYORLAR”

Giresun’un bizde kalkındırılması. Giresun’un, uluslararası doğa turizminin merkezini yürütmek için her ihtimal var. Yeter ki yatırım yapılsın. Gençler işsiz. Giresun’un ilçelerinden insanlar, Amerika’ya iltica etmek için Meksika’ya gidiyorlar. Meksika’da toplama kamplarında şu anda o çocuklar. Ayıptır, böyle güzel bir şehrin gencinin Meksika’da toplama kampına girmeyi göze alarak iltica etmek için bu ülkede, bu güzel şehirden gitmesi, sizin ayıbınızdır. Recep Bey, ne ile övünüyorsun? 14 Mayıs akşamı alıcı ve arkadaşlarını emekli inşallah ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu da 13. Cumhurbaşkanı’mız olarak Çankaya’ya götüreceğiz.

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN KÜÇÜK ORTAĞI DA ÇIKTI DEDİ Kİ ‘BEDENLERİNE MERMİ GİRECEK’. DEMEK Kİ SİNAN ATEŞ BÖYLE KATLEDİLDİ”

Cumhur İttifakı’nın küçük orta da çıkış ki ‘Bedenlerine mermi girecek’ dedi. Böyle bir seçime gidiyoruz. Ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır. Allah senin gibileri yaratacak kılacaksa can baş üstünedir. Demek ki Sinan Ateş böyle katlandı. Ayakkabı numaralarına kadar herkesin kim olduğunu bilenler, Recep Bey; ne azmettireni ne katili yakaladınız. Bengisu’nun, Banuçiçek’in babası gencecik bir yönetici Ankara’nın göbeğinde katledildi, ortada bir şey yok. Bu, başlı başına büyük bir ciddiyetsizliktir, başlı başına büyük bir korkaklıktır, başlı başına herkese yapılan bir tehdittir. Şart olsun, ant olsun, yemin olsun; 15 Mayıs’tan itibaren Sinan’ı katledenlerin hem azmetirenlerin hem katledenlerin yakasına yapışacak ve gereken hesabı sorulacaktır.

“11 BİN KÖY OKULUNU HEMEN AÇACAĞIZ. 100 BİN ÖĞRETMENİ HEMEN TAYİN EDECEĞİZ”

11 bin köy okulunu hemen açacağız. 100 bin öğretmenin hemen tayini. Daha sonra 150 bin öğretmen daha belirleme kuralı. Ziraat mühendislerini ve veterinerleri o köylere belirleme yöntemi, teknikerleri belirleme yöntemi. Tarımı canlandıracağız. 100 yıllık fındık bahçelerinin yuvasına düştü, onların gençleştirilmesi için çiftçimizle el ele yapılan çalışmalar biz üstleneceğiz ve sizin fındık bahçelerinizi gençleştireceğiz. Fındığa 4 doların aşağısında asla fiyat verilmeyecek. Ferrero’nun elinde oyuncak olmaktan, somun çıkarılacak. Orman vasfını yitirmiş ve bazı kardeşlerimizin tapulu sahibi olup gitmiş o yerlerle ilgili, Mera Kanunu yeniden gözden geçirip tapulu malı olanların mallarının kendilerinden sonra sağlanacak. Dereli-Şebinkarahisar yolu ve tüneli, meğer Giresun’da insanlar arasında aşkın sembolümüş. ‘Bizim aşkımız bu yol gibi olacak. Yani hiç bitmeyecek’ diyormuşsunuz. Aşkın sembolü, bu bitmeyen yolu tüketmek bize nasip olacak.

“HAKARETLERİN ARTIK SONA ERMESİ VE HESABININ SORULMASI İÇİN KADINLARDAN EKSTRADAN OY İSTİYORUM”

Gelecek pazargünü, Anneler Günü ayni zamanda. Özellikle kadınlardan bize yapılan bu hakaretlerin artık sona ermesi ve hesabının sorulması için kadınlardan ekstradan oy istiyorum. Yani ‘bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e’nin yanında, aynı zamanda Meral’e kadınlardan oy vermek istiyorum. Hangi siyasi partiden olunsun, oy vermek istiyorum. Bu pisliğin ortadan kaldırılması lazım, bu pisliğin ortadan kaldırılması gerekiyor. Bu, bizim son seçimimiz. Yani parlamenter sistemi konuşacağımız son seçim. Bu seçimi yaptığımızda parlamento sistemini geçeceğiz. Yargı serbest kalacak, bağımsız olacak. Hukukun üstünlüğü, ifade özgürlüğü olacak. Nefes alacak, umutları yeniden yeşerecek. Sonuç olarak israf oğlu bulur. Hakkaniyetsizlik ortadan kalkacak, harama el uzatmak ortadan kalkacak. Hırsızlık, arsızlık, çalma, çalma işlemi bitecek. Bunun tertleri olduğunda, bir daha asla, başkanlık sistemi üzerinden, onun dışında bir şey konuşulamayacak bir seçime gidilecek.

“ARTIK SARILMAMIZ LAZIM. ARTIK BİRBİRİMİZE ELİMİZİ, KOLUMUZU UZATMAMIZ LAZIM”

AK Partili ve MHP’li ailelere sesleniyorum; 13. Cumhurbaşkanı Adayı olarak Sayın Kılıçdaroğlu’na oylarını istiyorum, İYİ Parti’ye oylarını istiyorum. Çünkü Sayın Erdoğan seçilse dahi bir daha 5 sene sonra seçilemez. Ondan sonra bu ucube sistemi ortadan kalkması için herhangi bir konu söz konusu olamayacak ve karanlık nefret ettiğimiz bu rövanş gövdesinin sonunda inecek. Artık sarılmamız lazım. Artık çalışma elimizi, kolumuzu uzatmamız lazım. Özellikle Sayın Erdoğan’ı en çok yedilerin, bu toplantı için Sayın Kılıçdaroğlu’na ve İYİ Parti’ye oy vermeleri gerekiyor.

“SİZ, BURAYI ŞEREFLENDİRENLERE ‘ALLAHSIZ, KİTAPSIZ, İMANSIZ, DİNSİZ’ DERSENİZ ŞİRK KOŞARSINIZ”

Türkiye’de doktorlar kovuldu, gittiler. Asıl meseleler bunlar. Ama ne yapılıyor? ‘Kitapsız, Allahsız, dinsiz, imansız.’ Ben, 7 yaşından beri beş vakit namaz kılan bir insanım. Benim herhangi bir kardeşim için ‘dinsiz, imansız, kitapsız, Allahsız’ demem şirktir. Sayın Erdoğan ve arkadaşı şu anda şirkteler. Günah başka bir şey, Müslüman başka bir şey. Siz, düşecek şereflendirenlere ‘Allahsız, kitapsız, imansız, dinsiz’ derseniz şirk koşarsınız. Türkiye’nin ipi koptu. Bu arkadaşın kafa gitti. Giresun’da bugün çalışmak ki bir karar var, bir irade var. Milletin kararlılığı var, milletin kararı var. Kadınların, gençlerin kararı var. Bu iş bitti, Allah bin kere razı olsun. Bugün buradasınız, şereflendirmeyeceksiniz. Bu bir vebaldir. Hakkınızı helal edin. Beni ve dostlarını, Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cenabı Hak hem kendi huzurunda hem sizin karşınızda inşallah mahcup etmez.

“14 MAYIS AKŞAMI ATTAYA GİDECEKLER. MİLLET İRADESİNİN NE OLDUĞUNU GÖRECEKLER”

İstihdam yaracağız. En önemlisi, fındığı Ferrerolara, oralara, buralara peşkeş çekmeyeceğiz. 82 puanı ihmal ettiği, hakkının yendiği, 52 puanı tayin ettiği bir sistem ortadan kalkacak. Mülakat ortadan kalkacak ve gençlerimizi işsiz bırakmayacağız. İhtiyacı olan evlerimize, 18-26 yaşlarındaki gençlerimize, hiçbir şart aramadan 2 bin 500 lira aylık maaş ödeyeceğiz. Ev kadınlarımız en fazla çalışanlardandır ve tarıma girdileri en başta sübvanse kazandı. Borçlarınızı bir yıl öteleyeceğiz. Bir sene sadece faiz ödeyeceksiniz, 5 yıl boyunca da ana parayı ödeyeceksiniz. Tarıma dair çok önemli kararlarımız var. Çünkü pandemide görülen ki gıda, beka meselesiymiş. Gıda güvenliği her üstünde olanlarmış. Çok çalıştık, çok iyi hazırlandık, geliyoruz. Ama en önemlisi; Çalmayacağız, çalmayacağız, harama el uzatmayacağız, kul tahmin el uzatmayacağız. Bu milleti işgalci görenler, bu millete hakaret edenler 14 Mayıs akşamı attaya gidecekler. Darı iradesinin ne olacağını görecekler.”

Meral Akşener Sinan Ateş Giresun Güncel Haberler

Yorum yapın