MasterChef Türkiye’de yarışmaya veda eden isim Yağız oldu

Jüri öğrencilerini Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun yaptığı MasterChef Türkiye, dün akşam eleme bölümüyle ekrana geldi. Bu hafta eleme potasına giren Ayaz, Görkem, Tolga ve Yağız elenmemek için kıyasıya mücadele etti.

Yarışmacılar, öğe oyununun ilk etabında Hindistan cevheri ve anason kullanarak en yaratıcı ve yaratıcı tabakları yapmaya çalıştılar. Tadımların sonunda yapılan oylamada Görkem 18, Ayaz 18, Yağız 15 ve Tolga 11 sayı aldı. Eleme oyununun ikinci etabında bir kez daha tezgah başına geçen oyuncular, bu sefer de Mehmet Yalçınkaya’nın “İskenderun” isimli yemeğini yapmaya çalıştı. Tadım sonrası 40 sayı alan Görkem, elemeden kurtuldu. Yarışmacılara göre en az oyu alan Yağız ise MasterChef Türkiye hayallerine veda etti.

MasterChef Türkiye'de yarışmaya veda eden isim Yağız oldu

Yağız’ın vedasının ardından konuşan Somer Sivrioğlu, “Buranın yaramaz ama sevimli çocuğuydu. Yolculuğun ilk 7’ye kadarmış. 7. olarak tamamladığın için tebrikler” dedi. Danilo Zanna ise “Bu haftaya nasıl başladın nasıl bitti. kimseyle tartışmadın.Centilmence yarıştın.Bu süreçteki yetenekleri okuyabilmek söz yok.Seninle haftalarca burada olmak inanılmaz keyifliydi, iyi ki geldin.Bu güzel karakterini asla kaybetme” kullanımları kullandı.

MasterChef Türkiye'de yarışmaya veda eden isim Yağız oldu

Yağız’ın performansından ve Temellerinden bahseden Mehmet Yalçınkaya da şu ifadeleri kullandı: “Usta-çırak yolcuğunde çok iyisin. Arkadaşlarının senin aleyhinde tavrında bile yutkunup önüne dönebilecek bir terbiyede yetişmişsin. Aynı yollardan geçtim.Kendi mesleğine geçerek üst noktalara yürüyeceğine kadar tamamlama.Kaliteli ve düzgün bir şekilde yarışmayı tamamladı.MasterChef’in eleneni değil,7.olarak başardın.”

Ecem Altan

MasterChef Magazin Haberleri

Yorum yapın