Mahkemedeki görüntüleri gündem olmuştu! CHP’li vekilin dokunulmazlığının kaldırılması isteniyor

Yalova’dan belediyeden belediyeden seçim suçlamasıyla görevden alınan ve yerine geçen Vefa Salman’ın görünümünde görüldü. Davada CHP’li vekillerin ekibine yönelik sert uygulamak için. O isimlerden biri de CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır‘dı. Başarır hakkında daha önceki bir olay nedeniyle fezleke hazırlandığı ortaya çıktı.

TEHDİT SUÇLAMASIYLA FEZLEKE DÜZENLENDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik etkinliklerdeki konuşmasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik açıklamalarından dolayı CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında “tehdit” hakkında konuşmasından, fezleke üretimi. Parlamenter Suçr’ın Soruşturma Bürosu tarafından yapılan fezlekede, Başarır’ın, Edremit Belediyesince 20 Ağustos 2022’de düzenleme 5. Edremit Kitap ve Kültür Sanat Fuar programındaki konuşmasına yer verildi.

DOKUNULMAZLIĞININ KALDIRILMASI TALEBİ

Şikayete konu beyanların basın-yayın ve internet haber sitelerinde de yer tespit fezlekede, Soylu’ya yönelik olanlarla ilgili olarak tehditlerin suçunun unsurlarının önemli olduğu öne sürülmüştür.

Fezle Ali Mahir Başarı’nın 27. Milletvekili Ali Mahir Başarı”nın tarihindeki dönemine süt ile ilgili fezleke tanzimini gerektirir. Fezleke, TBMM’ye ulaştırılmak üzere Adalet Bakanlığına Gönderildi.

Ali Mahir Başarır Mersin Politika Güncel Haberler

Yorum yapın