‘Lucifer’dan kendisini tanımayan hakime yanıt: Beni dünya tanıyacak

‘Lucifer’ kullanıcı adıyla bilinen Kaan Alkan, hakim karşısına çıktı. Alkan’ın “Zincirleme şekilde dolandırıcılık” suçlamasından 7,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.  

Sosyal medyada Lucifer Michaelson takma adını kullanan Youtuber Kaan Alkan, göz rengi değiştirme ameliyatı sonrasında kendisine ameliyat konusunda danışan Maria Shirley Danieli’nin dolandırıcılıkla suçlaması üzerine hakim karşısına çıktı.

İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, sanık Kaan Alkan katılırken, şikayetçi Maria Shirley Danieli gelmedi. Alkan ve avukatı, kendisinin tanınmış biri olduğunu, basın mensuplarının salondan çıkarılmasını isteyerek, “Basın burada olmak zorunda mı? Sosyal medyada yanlış aktarılıyor” dedi. Hakim ise “Ben seni tanımıyorum” dedi. Bunun üzerine Alkan, “Herkes tanıyacak. Dünya tanıyacak beni” dedi.

Hakim, duruşmaların açık olduğunu belirterek gizlilik talebini reddetti.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

DHA’nın aktardığına göre, kimlik tespitinde Youtuber olduğunu, aylık kazancının 50-100 bin TL arasında olduğunu ifade eden Alkan, yurt dışında göz rengi değiştirme ameliyatı olduğunu söyledi. “Zincirleme şekilde dolandırıcılık” suçlamasından 7,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen Alkan, “Firma Türkiye’ye şube açtıktan sonra benim fotoğraflarımı izinsiz kullandı. Kendileri yapmış gibi adımı etiketleyerek paylaştılar” dedi.

Fotoğrafların ardından kendisine sürekli olarak ameliyat hakkında yorum ve mesaj geldiğini söyleyerek, “Gözlerimi nerede yaptırdığımı sordular. Ben de yurt dışında yaptırdığımı söyledim. Maria Shirley Daniel’ın Alkan’ın gözlerini görmek istemesi üzerine ikili, otel lobisinde görüştü. Alkan, “Türkiye’dekilerden yaptırmak istediğini söyledi. Ben de firmaları tanımadığımı söyledim. O da yaptırmış memnun kalmamış. İsimlere ulaşamamış. Bana isimleri sordu ben de tanımadığımı söyledim. Onlarda da benim resmimi kullandığı için benim onları tanıdığımı düşünüp beni de şikayet etmiş” diyerek suçlamaları reddetti. 

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme, şikayetçinin yurt dışında olduğunu ve ülkeye giriş yaptığı taktirde ifadesinin alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Duruşma çıkışı basın mensuplarının soruları üzerine Kaan Alkan, “Ben her şeyi söylemek istiyorum. Zaten her şeyi söylüyorum. Junior da metaforik oğlum. Olay yok ki. Olay ne demek ki? Ben şöyle bir mesaj vermek istiyorum hakimler, savcılar, avukatlar ve polisler gerçekten çok değerli bir şekilde işlerini yapıyorlar. Onlara hep saygılı davranmamız lazım. Seviyorum sizi” dedi.

Yorum yapın