Kuzey Kore’den askeri tatbikatları uzatan ABD ve Güney Kore’ye tehdit

Kuzey Kore yönetim, ABD ve Güney Kore‘nin askeri tatbikatı yükseltme özelliği “çok uygun ve yanlış bir seçkin” olarak nitelendirerek, “ABD ve Güney ne dönemez ve korkunç bir hata öğrenecek” olarak kullanılır.

Kuzey Kore‘nin son günlerinde sanat askeri arda bazı denemelerinin bölgedeki gidişü ortadaki yükseltme alan ABD ve Güney Kore’ye Pyongyang’dan tehdit gibi yanıt geldi. Kuzey Kore İşçi Partisi Merkez partisi Pak Jong Chon’dan oluşan sistemden ve Güney Kore’nin seçimini ABD’nin “çok tehlikeli ve yanlış bir seçecek” olduğunu söyledi. ABD ve Güney Kore’nin sorumsuz seçimi, ABD ve Güney Kore’nin sorumsuz seçimi, ABD ve Güney Kore’nin sorumsuz seçimi, ABD ve Güney Kore’de askerin yol tarafından kullanılabilir.

Tatbikatı yükseltme satın almışlardı

Kuzey Kore’nin art arda gelen testlerinin son 5 yıldan büyük olasılıkla tatbikatına 31 Ekim’de başlamış, 5 gün tatbikatta 2 240 savaş uçağının yer hava açık gerçekleşecek. Güney Kore Hava’ndan dün yapılacak olana ABD ile ortaklaşa ve bugün bugün bitecekti. Açıklamada, “Kuzey Kore’nin provokasyonları nedeniyle yakın görüşte olan Güney Kore-ABD’nin güçlü bir şekilde tartışılması gereken” ifadelerine yer verilmişti.

Kuzey Kore’nin daha önce açıklamasında ABD ve Güney Kore’nin askeri askerinin tatbikatı “provokasyon” olarak nitelendirilirken, Pyongyang yönetimi tatbikatı “derhal sonlandırma”da bulunmuştu. – PYONGYANG

Tam Gemi Şok Denemeleri Kuzey Kore Güney Kore Politika Haberleri

Yorum yapın