‘Kübra’ dizisi ilk haftasında Netflix Top 10’de

Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı Netflix’in yeni dizisi ‘Kübra’, ilk haftasında Netflix Top 10’a girdi. 

– Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan Netflix dizisi ‘Kübra’, 18 Ocak’ta izleyicilerle buluştu. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı dizi, ilk haftasında Netflix Top 10’da yer aldı. 

Dizi, 18 Ocak’ta izleyiciyle buluşmasının ardından ilk dört günlük performansıyla 13 milyon 100 bin saat izlenmeye ve 2 milyon 200 bin görüntülenmeye ulaştı. Böylece ‘Dili İngilizce Olmayan Filmler’ listesine beşinci sıradan giriş yaptı.

Dizide başrol Çağatay Ulusoy’a Aslıhan Malbora, Ahsen Eroğlu, Nazan Kesal, Cihan Talay, Aytek Şayan ve Ahmet Mümtaz Taylan eşlik ediyor.

Dizinin konusu şöyle:

Gökhan, İstanbul’un arka mahallelerinin birinde yaşayan, hayatının aşkıyla evlenmek için yaşamını yoluna koymaya çalışan sıradan bir gençtir. Bu sıradan hayatı; üyesi olduğu sanal bir uygulamada, Kübra isimli hesaptan gelen bir mesajla değişmeye başlar: “Sen farklısın!”. Gökhan başta önemsemediği bu mesajın ne anlama geldiğini de, kendisine attığı mesajlarla ona kimsenin bilmediği, beklenmedik olaylar hakkında birtakım bilgi ve uyarılar veren Kübra’nın kim olduğunu da zamanla anlar. Gökhan’ın bu gerçeği kabullenmesi onu zorlu bir yolculuğa çıkarmış olur. Bu yolculukta Gökhan’ın destekçileri kadar düşmanları da olacaktır. Ve Gökhan kendini “karanlık ve aydınlığın savaşı” olarak gördüğü bir savaşın tarafı olarak bulacaktır.

Yorum yapın