Kore Dostluk ve Kültür Turu Düzenleniyor

Kore Turizm Organizasyonu (KTO) ve Asiana Havayolları, iki ülkedeki kardeşliğini pekiştirmek ve Kore Savaşı ateşkesinin 70’inci yılı ile Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı haftasında Kore Dostluk ve Kültür Turu’nu düzenliyor. Kore Dostluk ve Kültür Turu, 6 Eylül ve 18 Ekim tarihlerinde yapılacak. Kore gazileri ve şehit yakınları için tur fiyatında özel indirim sağlanacaktır.

6 Eylül ve 18 Ekim’de yeniden düzenlenecek olan tur organizasyonunun organizasyonu; Kore’yi yakından anlayabilmek ve kültür yakınlaşmasını sağlamak adına Kore Yemekleri Yapım Atölyesi, Busan Tekne Gezisi, 2009 yılında restore edilen özellikler Gamcheon Köyü’nde rengarenk evleri-sokak graffitileri ve heykeller, X the Sky ile gökyüzünden Busan şehrini panoramik mimarisi, Kore’nin meşhur alışveriş caddelerinin gezilmesi seyahate keyif katan unsurları arasında olacak. Busan’daki eşsiz deneyim Haeundae Sahil Treni ile Kore’nin denizle birleşen eşsiz görselliklerine keyifli bir tren seyahati ile farkı elde etmek da bakabilmek de mümkün olacak.

Unesco Dünya Kültür Mirası Alanları olan Gyeongju bölgesi ve Haedong Yonggungsa Temple, Kore Halk Köyü gibi tarihi-kültürel yerleri de yakından tanıtan güzelliklerin yanı sıra tura değeri katan diğer unsurlar. Tüm bunların yanı sıra, Busan’daki Birleşmiş Milletler Anıt Parkı’nda Türk Şehitliği ziyareti, Yongin-Seul’de Türk Kahraman Askerleri Anıtı ve Kuzey ile Güney Kore’yi elinde bulunduran savaş sonrasında yapılan kalıcı DMZ’nin muhafazaları de tur çıkış bölümleri arasında yer alıyor.

İLK TUR HAZİRANDA YAPILDI

Geçen haziran ayı sonunda ilki tur ikametgâhı 10’u Kore gazilerinin yakınları olmak üzere toplam 18 ziyaretçi katıldı. 2007’den beri Türkiye’de yaşayan, Ayla filmi, Elin Oğlu ve Survivor programlarıyla tanınan ünlü influencer Chaby Han da etkinliğe katılarak bu anları videoya alarak, hayranlarıyla paylaşmıştı. Kore Dostluk ve Kültür Turu kapsamında; Kore kültürü, sanatı, turistik-tarihi güzellikleri, Kore lezzetleri, eğlenceli etkinlikleri ve gösterilerinin yanı sıra Kore Savaşı ile ilgili bölgelere ziyaretleri, 25 Haziran Pazar günü Kore Devlet Yetkilileri Busan Birleşmiş Milletler Şehitliği’nde, Kore gazisi ve şehitleri için Çelenk Koyma ve Anma Töreni gerçekleştirilmişti.

Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisi Direktörü Hyuncho Cho, organizasyona yönelik yaşadıklarını söyledi:

“İki ülke arasındaki bağı pekiştirmek ve minnettarlığımızı ifade etmek için tur organizasyonlarını ve Kore Dostluk ve Kültür liderliğini sürdürmek çok mutluyuz. ‘na da desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum.

Asiana Airlines Genel Müdürü Gukhee Kim ise öBu amaçla tur programı için, biz de Kore menşeili bir Havayolu olarak katkıda bulunmayı görev bildik. Gaziler ve aileleri için yapılacak tur programları için uçak biletlerinde çok ciddi düğünler sunarak, organize edilecek tur programlarının maliyetinin düşmesine katkı sağlamayı amaçladık. Ayrıca hafta sonu 4 günü İstanbul’dan Kore’ye konforlu bir seyahat için büyük gövdeli Boeing 777 uçaklarımızla 835 dolardan başlayan bilet fiyatlarımızla, turların yanı sıra münferiden de Kore’yi ziyaret etmek isteyenler için imkan sunmaktayız” dedi.

10 günlük Kore Dostluk ve Kültür Turu için 6 Eylül ve 18 Ekim dönemlerindeki seyahat rezervasyonları, More World Travel, Saltur ve TURVİGO seyahat acenteleri aracılığıyla yapılacak. Ayrıca, Kore Turizm Organizasyonu ve Asiana Airlines tarafından düzenlenen tur programları için Kore Gazilerine özel indirimler sunulacak.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Turizm

Eylül Busan Kore Turizm Haberleri

Yorum yapın