Köpeğe cinsel saldırıdan tutuklandı

ANKARA’nın Çankaya ilçesinde, fırın çalışanı Kırgızistan uyruklu Zafer Şukurcanov (37), köpeğe cinsel saldırıda bulunduğu görünümü ile tutuklandı.

Olay, 22 Nisan günü saat 16.00 sıralarında Maltepe Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda bulunan fırtına meydana geldi. Zafer Şukurcanov’un sokak köpeğini, kapalı olan fırına zorla götürdüğünü gören bir kişi, çevredekilere haber verdi. Pek çok hayvanseverin, fırının önüne gelmesi üzerine Şukurcanov kaçmaya çalıştı. Vatandaşlar tarafından şüpheli şüpheli, polise teslim edildi. Veteriner götürülen köpeğin ise yaralandığı belirlendi. Gözaltına alınan Şukurcanov, emniyetteki işlemlerin ardından dün çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

‘SICAK OLDUĞUNDAN ÇİPLAK YATIYORDUM’

Şukurcanov mahkemede, “Yaklaşık 1 çalışmaya çalışıyor. İş yerinin kapısı kapalı olduğu için un taşıdığımız bölmeden içeriye giriyortim. O esnada köpek bana koştu. Üzerime atılan suçları kabul etmiyorum. Sıcak olduğundan dolayı üstüm açıkta değildim.

‘CİNSEL SALDIRIYA UĞRADIĞI AŞİKAR’

Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Tuğba Gürsoy, veterinerde köpeğin anüsünde yaralandığını söyledi. Tedavisinin sürdüğünü kaydeden Gürsoy, “Bu hayvanların cinsel istismarından etkilenmiş olduğu aşikar. Bu gibi suçlarda cezaların caydırıcı olmasını çok önemsediğimizi vardık. Birkaç güneş toparlanacak yaşadığı mahalleye geri vereceği” dedi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Maltepe Mahallesi Kırgızistan Çankaya Güncel Haberler

Yorum yapın