Komünist başkandan işçileri mest eden imza! Çalışma saatlerini düşürüp maaşlara da yüzde 85 zam yaptı

Türkiye Komünist Partili Tunceli Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası görevlileri arasında toplu sözleşme imzalandı. Sözleşmeyle 01.03.2023 ile 28.02.2024 tarihleri ​​arasında norm kadroe görevlileri günlük yevmiye ve sosyal haklara 01.03.2023 geçerli olmak üzere yüzde 85 zam yapıldı.

Sözleşmeyle ayrıca çalışanlarına günlük 6 TL yol masrafı kullanımının yapılması da imzalandı.Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, taşeron şirket çalışanlarının hazırlıklarından sonra yapılacak toplu sözleşmelerinin ardından ağustos ayı boyunca çalışan çalışma saatinin 7 saatin düşürüleceği bilgisini paylaştı.

Komünist başkandan işçileri mest eden imza!  Çalışma işçilerini düşürüp maaşlara da yüzde 85 zam yaptı

KADROLU İŞÇİLERİN MAAŞI 21 BİN 200 LİRA OLDU

Yapılan sözleşmeye ilişkin Sözcü’ye bir yerde bulunan Maçoğlu, “Bileşenlerimiz ile yaklaşık iki yıllık üzerine uzunluğumuz çalışma saatlerinin düşürülmesine yönelik çalışmamız da neticelendi. onları destekleyerek daha iyi, ucuz ve kaliteli bir iş yapılıyor.

“SORUNLAR İNSANLARIN YAŞAM ALANLARINI KISITLIYOR”

Açıklamanın devamında mülklerine ve kira fiyatlarına vurgu yapan Maçoğlu, “Enflasyonun yüzde 100’ün üzerine çıkması ve zirvesinin zirvesinde da yükselme olduğu için insanlar evine ekmek götüremez duruma geldi. Kiralar 3-4 bin liradan artık değil. Bu gibi sorunları insanların yaşam alanlarını kısıtlıyor. Bu bir sorun haline gelinceye de insanlar çalıştıramazsınız.Çünkü hayat pahalılığından emekçide motivasyon sorunu oluyor, mutsuz oluyor, ailesiyle sorun yaşıyor.Sonra her biri, kişinin iş yapabilme, sonuna kadar sürdürebilme sorunu yaşar.Bu sorunu halledilmediğinde ise ihale yapmak zorunda kalıyor ve çok büyük zarar Başlamaya başlıyorsunuz” ifadesini kullandı.

Fatih Mehmet Maçoğlu Politika Güncel Haberler

Yorum yapın