Komedyen ve tiyatro oyuncusu Sergen Deveci, Maraş merkezli depremlerin ilk günlerinde Ahbap Derneği’ne çadır satan Kızılay Derneği Başkanı Kerem Kınık’ı tiye aldı. Depremlerin üçüncü gününde, deposundaki çadırları depremzedelere göndermek yerine Ahbap Derneği’ne satan Kızılay’ın, çadır dışında gıda malzemesi olarak konserve de sattığı ortaya çıkmıştı. Kınık tepkilerin ardından, sattıkları çadırların parasını çadır imal etmek ve diğer yardımlar için kullandıklarını iddia etmişti. CNN Türk canlı yayınına katılan Kınık, satıştan kendisinin haberinin olmadığını ve bu nedeniyle ‘arkadaşlarını’ eleştirdiğini söylemişti: “Ahbap Derneği bize ulaştı ve arkadaşlar BM için ürettiğimiz logosuz çadırlar, ‘Maliyetine Ahbap’a verelim’ demişler. Bizim arkadaşlar demişler ki ‘Biz bunu izah ederiz müşteriye, bunu içeriye sevk edelim’. Bir inisiyatifte bulunmuşlar. Bana sormuş olsalardı mesela, ‘Bunun nakliyesine destek verelim sonra bakarız’ derdim ben. Arkadaşlar inisiyatifte bulunmuşlar ama ben de eleştirdim arkadaşları.”

Komedyen ve tiyatrocu Sergen DeveciMaraş merkezli depremlerin ilk okulu Ahbap Derneği’ne çadır şeytan Kızılay Derneği Başkanı Kerem Kınık‘ı tiye aldı.

Depremlerin üçüncü gününde, deposundaki ocakları depremzedelere karar verdikten sonra Ahbap Derneği’ne şeytan Kızılay’ın, çadır dışında gıda malzemesi olarak konserve de sattığı ortaya çıktı. Kınık tepkilerin ardından, sattıkları çadırların parasını çadır imal etmek ve diğer yardımlar için beklentilerini iddia etmişti.

CNN Türk canlı yayınına katılan Kınık, satıştan içerdiği haberinin olmadığını ve bu nedenle ‘arkadaşlarını’ eleştirdiğini söylemişti: “Ahbap Derneği bize ulaştı ve arkadaşlar BM için ürettiğimiz logoz çadırlar, ‘Maliyetine Ahbap’a hizmet’ demişler. Bizim arkadaşlar demişler ki ‘Bizi açıklamayı unutmayın, bunu içeriden sevk edelim’. Bir inisiyatifte korkular. Bana sormuş olsalardı mesela, ‘Bunun nakliyesine destek istiyoruz sonra bakarız’ derdim ben. Arkadaşlar inisiyatifte öfkeliler ama ben de eleştirmeyi düşünüyorum.”

Yorum yapın