Kızağa çekilen hakemler belli oldu! İşte o isimler

Merkez Hakem Kurulu, ikinci bir karara kadar bazı hakemlere maçın verilmeyeceğini bildirmişti. MHK’den yapılacak olan, “Son hafta müsabakaları için yapılan teknik değerlendirme ve VAR kayıtlarının sonuçlandırılması; ikinci bir değerlendirmeye kadar bazı hakem ve VAR hakemlerine görev verilmesi yönünde karar verilir. Bu süre içinde hakemlerimiz teknik ve mental olarak müsabakaya çıkacak gibi hazırlıklarına devam edecekler. Makul bir dinlenme süresinin ardından yeniden değerlendirme yapılır” ifadeleri yer aldı.

Ünlü gazeteci Murat Fevzi Tanırlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 4 hakemin kızağa çekildiği bilgisini paylaştı. Bu isimler Arda Kardeşler, Yiğit Arslan, Alper Çetin ve Sarper Barış Saka. 4 hakem bir süre görev alamayacak.

Murat Fevzi Tanırlı paylaşımında, “MHK, Konyaspor ve İstanbulspor’un tepkisi sonrasında bu hakem/VAR’larına yaptığı görevde bulunmamış” ifadesini kullandı.

MHK'nin kızağa çektiği hakemler belli oldu!  İşte o isimler

İstanbulspor ve Antalyaspor’un 3-3 berabere kaldıkları karşılaşmada hakem Yiğit Arslan, Arda Kardeşler de VAR hakemi olarak görev yapıyor. Adana Demirspor’un deplasmanda Konyaspor’u 2-1 mağlup ettiği mücadelede ise hakem Sarper Barış Saka, VAR hakemi ise Alper Çetin’di.

Ömer Özarslan
Ömer Özarslan
spor editörü survivorallstar2022.com – Spor

Spor Haberleri

Yorum yapın