Kılıçdaroğlu’ndan 6’lı Masa’da yaşananlar sonrası Akşener hakkında ilk sözler: Meral Hanım merttir, arada bir ülkücü damarı tutar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin TBMM grup toplantısındaki konuşmasına, 6’lı Masa’da adaylığı konusunda kendi yaşadığında İYİ Parti lideri Meral Akşener Emre’nin sözlerini damga vurdu.

Kılıçdaroğlu, Akşener hakkında şunları söyledi: “İYİ Parti’nin sayın Genel Başkanı Meral Akşener ile karşılaştığı bu şarküteri çünkü Meral hanım merttir. Büyük mücadeleler veriyor ve bu bilinsin istiyorum.

Ana kucağını da çok iyi bilir yeri koyarak masası yumruk vurmasını da çok iyi bilir. Ona müteşekkir kullanmak bütün dostlarımı, arkadaşlarının kendilerini bilmesini isterim.

Kılıçdaroğlu'ndan 6'lı Masa'da yaşananlar sonrası Akşener hakkında ilk sözler: Meral Hanım merttir, arada bir ülkücü damarı tutar

İlk görüş ayrılığında bazı insanlar bilakis kendini hiç tanımayan bazı insanların söylenmemesi gerekenleri söyledi. Vallahi de hiç tanımamışsınız, tanıyın.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Hani gerekirse yumruğunu masaya vurur diyorum, bir de arada bir ülkücü damarı tutar. Bunu da gayet iyi biliyorum.

Kılıçdaroğlu'ndan 6'lı Masa'da yaşananlar sonrası Akşener hakkında ilk sözler: Meral Hanım merttir, arada bir ülkücü damarı tutar

Saadet Partisi’nin Sayın Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bitireceğiz. Temel Bey bilgedir, cesurdur. Yüreği cesaretle dolu olanın yolu yolculuk olur. O evleri iyi tanıması gereken önemli bir politik aktördür ve bir bilgedir. Gelecek Partisi’nin Sayın Genel Başkanı Davutoğlu ile bu deliliği bitireceğiz. Ahmet Bey’in güçlü bir örgütlenme gücü var. O bu süreç toparlayanların başında gelir. Yeniden yolumuza döndük, günlere uyumuyor bu lider. Bilin, onu yakından tanıyın. O da çorbada tuzu olan çok değerli bir insan. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile bitireceğiz. Bu genç lider ile Türkiye’nin perişanlığına son adım. Bu ülke için alın terini beraberinde dökeceğiz. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Bey ile de bu deliliğe son alıştırma. Menderes ve Demirel’in gençliği vardır onun yüreklerinde de yüreğinde de. Yürekli, cesur ve genç bir liderdir.

Kılıçdaroğlu'ndan 6'lı Masa'da yaşananlar sonrası Akşener hakkında ilk sözler: Meral Hanım merttir, arada bir ülkücü damarı tutar

Ve iki kişi daha var. O iki kişiyi siz de gayet iyi ve yakından tanıyorsunuz. Burada olmuştum. Evlendim, Ekrem İmamoğlu demiştim… O da yanında olacak. Yıllardır çokça omuz omuza kalktığımızda, birbirimiz koruyup kolladığımız, en zor zamanlarda birbirimizden güç sahibi dostum Mansur Yavaş… O da buradadır.

Büyük lokma sonuçlarız ama artık büyük laf söylemez. Dostlarım bilsin ki öleceksek bu vatana olan aşkımızdan öleceğiz. Bir gün tüm bunlar gidecek, şafak, tatlı bir yolcu ile dolacak. Birimize bakacak, kucaklayacak, başaracağız diyeceğiz. Ve gerçekten başardık. Hakkınızı helal edin dostlarım, haydi bismillah!

Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener Politika Güncel Haberler

Yorum yapın