Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “Adaylarımız…” Paylaşımı

Darı İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluadaylığının açıklanmasının ardından CHP Genel Merkezi önünde yaptığı konuşmadan kesitler içeren bir video, “Adaylarımız…” mesajıyla sosyal medya hesabında paylaştı.

Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanları, dün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya gelmesinin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Toplantıya ev sahipliği yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanlığı adayının, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlubizim Cumhurbaşkanı adayımızdır” diyerek duyurdu.

Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra CHP Genel Merkezi’ne burada yanından bekleyen yurttaşlara hitap etti. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmadan kesitler içeren bir video, gecenin ilerleyen saatlerinde ‘Adaylarımız…’ mesajıyla medya sosyal hesabında yayınladı.

“BİZE ‘KADER’ DEDİKLERİ BU NİZAMI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Videoda, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Merkezi önünde yaptığı konuşmadan şu bölüme yerleştirildi:

“Ben, uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi bu güzel yöre insanlarının öyküleriyle karşılamam. Onların yüzleri, sesleri, özlemleri bana pusula oldu. Şimdi gitarıyla birlikte adayım. Bize ‘kader’ dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz.

“TÜM DEPREMZEDELER GÜNÜ”

Sevgili halkım, sevgili dostlarım, sevgili ailem; kimler aday biliyor musunuz? Ankara’da elektriği kesilen İbrahim’e misafir oldum. İbrahim Bey adayıdır. Bartın’da maden faciasında hayatını kaybeden maden işçisi Rıdvan’ın ailesini ziyaret ettim. Rahmetli Rıdvan’ın oğlu Emrullah adayıdır. Şanlıurfa’da evladı için nöbet tutan Emine Şenyaşar’a sarıldım. Emine Hanım adayıdır. 8 Şubat’ta Samandağ’da ‘İçeride anne, abim ve babam var; ses veriyorlar. Termal kamerada ısı da var ama giren ekipmanlar yok’ diye bize feryat eden gencimiz adayı. Tüm depremzedeler günü. Böyle gitmemiz gerekiyor.

“ERGENEKON KUMPASIYLA CANINA KASTETTİKLERİ KUDDİSİ OKKIR’IN EVİNE GİTTİM. BENİ METANETLE KARŞILAYAN SABRİYE OKKIR HANIM DA ADAY”

Ekmeğini çöpten çıkartan, ekmek teknesi gasp edilen kağıt toplayıcılarının deposuna gitti, çaylarını içtim. İşte oradaki Baver Bey bir gün. ‘Süt veren ineğimi kesip kredimi sahibium’ diye feryadını dinlediğim çiftçi Meliha Hanım aday. 28 Şubat öğretim öğretmenlik mesleğinden atılan Sultan Kara ve ailelerine gittiler, öğretmenlik mesleğinden. Sultan Hanım da günde. Ergenekon kumpasıyla canına kastettileri Kuddisi Okkır’ın evine gitti. Beni metanetle gruplandırma Sabriye Okkır Hanım da aday.

“GEZİ PARKI DAVASINDA HAKSIZ YERE HAPİS YAPAN ŞEHİR PLANCI TAYFUN’UN BİRİCİK KIZI VERA’MIZ DA ADAY”

Torbacılara öldürttükleri Sinan Ateş’in eşi Ayşe Hanım da aday. 73 yaşındaki Kazdağları’nı savunan Hanife Teyze de aday. KPSS’de derece yapmasına rağmen atanamayan Salihcan’ı dinlemiştim. Salihcan da günde. Gezi Parkı davasında adaleti yere hapishane yapan şehir plancı Tayfun’un biricik kızı Vera’mız da adayı. Sadece ben değil, 84 milyon aday.

“ÇÜNKÜ BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEK OLAN SİZLERSİNİZ”

Hani şu SADAT militanlarıyla korkuttuklarını sandıkları 84 milyon; Evi, suyu, geleceği çalınmış o 84 milyon, o 84 milyon da günde. Çaldıkları 418 milyar doları geri isteyenler herkes aday. Sadece bana oy vereceksiniz. Siz; Çocuklarınız, sevdikleriniz ve aileniz için oy vereceksiniz. Çünkü bu düzeni değiştirecek olan sizsiniz.

“ADAY BEN DEĞİLİM, ADAY HEPİMİZ”

Bu, topyekun bir girişim başlangıcı. Halktan çalınanı halka geri dersi. Hak ettiğimiz düzeni hep birlikte kuracağız. Birleşe birleşe kazanacağız. Aday ben değilim, hepimiz bir gün. Evet, olmuştum ‘Başlıyoruz’ diye. Sevgili halkım eyvallah, başlıyoruz.”

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Millet İttifakı Güncel Haberler

Yorum yapın