Kararı Destici duyurdu! Büyük Birlik Partisi seçimlere BBP yerine “Büyük Birlik” kısa adıyla giriyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin canlı yayına katıldığını takip eden dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine de değinen Destici, seçimlere BBP kısa adı yerine “Büyük Birlik” adıyla gireceklerini söyledi. Destici “BBP olarak bu seçimlerde logomuz aynı. Bugüne kadar BBP olarak kullanıyorduk; ama bu seçimde Büyük Birlik Partisi’ni Büyük Birlik olarak verecek” diye konuştu.

“Şu anda ortak liste yok, kendi listemizle katılıyoruz” diyen Destici “Biz BBP olarak kendi listelerimiz hazır. 1000’e yakın müşteri oldu. 81 ilde seçime katılacak şekilde hazırız. İttifak ve parti listesi YSK’ya sunmak için zaman var. Hedefimiz yüzde 4 -5 oy almak. Biz grup kuracak milletvekili hedefimiz. Ben Ankara veya İstanbul’dan aday olabilirim” ifadesini kullandı.

HÜDA PAR ile ilgili dosyayı yanıtlayan Destici, ”Birileri HÜDA PAR ile HDP’yi eşleştirmeye çalışıyor. Bir kere eşleştirilemez. HDP terör örgütü PKK’nın partisi. Bütün söylem, ceza, kararları böyle. En son Kılıçdaroğlu ‘Kürt kendinizi TBMM’de ortaya çıkarmak istiyoruz’ dedi. Demek ki böyle söz verdi. CHP bir iki cümle Kürt sorunu diye bir şey paylaşsın. Ben HÜDA PAR’ın parti tüzüğüne karşıyım, konuşmalarını doğru bulmuyorum. Daha sonra Zekeriya Bey’in açıklamaları üniter yapı, bayrak, istiklal marşı, milletin birliği taşımanın hiçbir farklı düşünce olmadığını, bütün desteklediklerini, bunların yanında durduklarını söyledi. Bunu konuşmaya size daha ne konuşabilirsiniz. Ben HÜDA PAR’ın parti programında vaadlere katılmıyorum onların tam karşısındayım. Ben BBP olarak yeke yek hattı kurmam. HÜDA PAR ölçüsü HDP değildir” dedi.

İyi Parti‘den istifade eden Yavuz Ağıralioğlu ile ilgili de Destici, Habertürk ekranlarında Mehmet Akif Ersoy’a yanında bulunduğu şu ifadeleri kullandı; Üzüntüleri, kızgınlıkları olan herkesin hak sahibi. şahsına bir şey söylemiyorum.PKK’nın siyasi partisiyle işbirliği yapıyor.TİKKO’nun, DHKPC’nin siyasi uzantısıyla işbirliği yapıyor.Allah aşkına bir yere gitseniz, seccadeyi tanımaz mısınız? fotoğraf çekildi.Anadolu insanı ne ister, kendi adam ister.Bu ülke sayın Ahmet Necdet Sezer’in Cumhurbaşkanlığını gördü, merhum Özal’ın da Cumhurbaşkanlığını gördüm.”

Erdem Aksoy

Büyük Birlik Partisi Mustafa Destici Seçim 2023 İYİ Parti Politika Güncel Haberler

Yorum yapın