Karadeniz’de iki şehir arasındaki 2 bin 300 yıllık sözleşme Sinop Müzesi’ndeSinop Arkeoloji Müzesi’nde yapılan Karadeniz kıyılarındaki antik kentler Sinope ile Herakleia Pontike ile iş birliğiyle ilgili olan bitecek olan ışık ışık günü.

Karadeniz Ereğlisi’nin yerindeki Herakleia Pontike ile Sinop’taki Sinope kentleri yaklaşık 2 bin yıl önce yapılan iş birliğinin küçükündeki taş üzerine yazılan sözleşme, müzede en dikkat çekici parçalar arasında yer alıyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Süren, AA muhabirine, sözleşmenin antik döneme ait olmayan bir yerde buluntu olduğunu söyledi.

Sözleşmenin 16 yıl boyunca bir arazide yapılan inşaattan önce tasvir eden Süren, iki kişiden sonra teslim alınmak üzere sergilenmeye başlandığını aktardı.

“Bu sözleşme hem Sinop hem ülke tarihimiz önemli bir değer”

Müzedeki en önemli eserlerden bu üründen işaretler eden Süren şunu söylüyor:

“Antik geri döndüğünde yaklaşık 2 bin 300 yıllık sözleşme antik Sinope şehri ile karadeniz Ereğli’deki arasında, herhangi bir saldırı ile birlikte harekette. bir elinden da Karadeniz Ereğlisinde olması gerekiyor. Henüz henüz bir bulguya rastlanmadı. Bu sözleşme hem Sinop hem Anadolu tarihi önemli bir değer.”

Süren, sözleşmenin antik dönemde yapılacak olan Karadeniz’deki şehirlerinması hakkında bilgilendirilecekti.

Sinop’un çok sayıda tarihi mirasa sahip bir kent olduğunu iddia ettiğini vurgulayan süren şunu söylüyor:

“Taş koleksiyonunun yanında amfora, lahit ve mozaikler gibi farklı eser burada müze’nde sergileniyor. Bu müze koleksiyonunda bulunan eserlerde bulundu. çıkan bir il.”

sözleşmenin burada

Müzede sergilenen ve Türkçe karşılığı olan sözleşmede, her iki taraf topraklarına ya da onun seçimine yönelik bir seçim olması durumundakilerin birleştirilmesi, yardıma giden güçlere olarak ödemede bulunacak, yardıma giden güçlere olarak, yardıma gidecek 20 ila 39 yaş arasın bu gibi şeylere yönelik şeyler yer alıyor.

Karadeniz'de iki şehir ilişkisi 2 bin 300 yıllık sözleşme Sinop Müzesi'nde
Karadeniz'de iki şehir ilişkisi 2 bin 300 yıllık sözleşme Sinop Müzesi'nde
Karadeniz'de iki şehir ilişkisi 2 bin 300 yıllık sözleşme Sinop Müzesi'nde
Karadeniz'de iki şehir ilişkisi 2 bin 300 yıllık sözleşme Sinop Müzesi'nde


Güncel, Haberler

Yorum yapın