Batman film serilerinin arasında en çok sevilen ve izleyicilerden büyük takdir toplayan Kara Şövalye Yükseliyor filminin karakterleri, filmin konusu kadar dikkatleri üzerine çekiyor. İzleyiciler arasında en çok merak edilenler ise Kara Şövalye Yükseliyor filmi Bane ve Joker kim? Kara Şövalye Yükseliyor filmi nerede çekildi? Soruları geliyor. İşte Kara Şövalye Yükseliyor filmi konusu ve merak edilenler…

Kara Şövalye Yükseliyor Filmi Bane Ve Joker Kim Kara Şövalye Yükseliyor Filmi Nerede Çekildi Ve Konusu (4)

KARA ŞÖVALYE YÜKSELİYOR FİLMİ KONUSU

2012 yılında vizyona giren Kara Şövalye Yükseliyor filminin konusu şu şekildedir; Terörist lider Bane’nin yaptığı gizli planları durdurmaya bu sefer ne Bruce Wayne’nin ne de Batman’in gücü yeter. Kedikadın Selina Kyle’ı da kendi safına çeken Bane, Gotham kentini ve halkını ciddi bir tehditle karşı karşıya bırakacaktır. Ne yerel kuvvetler, ne kahraman Jim Gordon ne de ordu olacakların önüne geçemez. Batman ilk kez kendisinden daha güçlü bir rakibe karşı mücadele verecektir.

Kara Şövalye Yükseliyor Filmi Bane Ve Joker Kim Kara Şövalye Yükseliyor Filmi Nerede Çekildi Ve Konusu (2)

KARA ŞÖVALYE YÜKSELİYOR FİLMİ BANE KİM?

Kara Şövalye Yükseliyor filminde yer alan Bane karakteri Gotham City’yi yok etmeye niyetli ve terrörist lideridir. Bane karakterine filmde ünlü oyuncu Tom Hardy oynamıştır.

Kara Şövalye Yükseliyor Filmi Bane Ve Joker Kim Kara Şövalye Yükseliyor Filmi Nerede Çekildi Ve Konusu (3)

KARA ŞÖVALYE YÜKSELİYOR FİLMİ JOKER KİM?

Joker karakteri, Kara Şövalye Yükseliyor filminden önce çekilen 2008 yılında vizyona giren Kara Şövalye filminde rol alan bir karakterdir. Karaktere hayatını kaybeden ünlü oyuncu Heath Ledger hayat vermiştir.

KARA ŞÖVALYE YÜKSELİYOR FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Filmin çekimleri birçok farklı yerde yapılmıştır. Başta Jodhpur, Londra, Nottingham, Glasgow, Los Angeles, New York, Newark ve Pittsburgh vardır.