Kampçıların yeni adresi: ‘Püren Yaylası’

Kampçıların yeni adresi: ‘Püren Yaylası’

İstanbul‘dan gelen tatilci: “İlk defa nefesi tuttuğunu hissettim”

BOLU – Bolu’nun doğal alana sahip yaylalarından biri olan Püren Yaylası, baharın gelişiyle birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un kaosundan sığınak için Pürenli Yaylası’na gelenler, doğa ile içe içe kalma.

Bahar aylarının gelişiyle birlikte rengarenk çiçeklerin açtığı Pürenli Yaylası, son yılların doğaseverlerin de uğrak noktalarından biri haline geldi. Doğayla iç içe, huzur dolu vakit geçirme fırsatı bulan doğaseverler ve kampçılar, Pürenli Yaylası’nda keyifli anlar yaşıyor. Bolu’nun Mudurnu ilçesinde bulunan doğa harikası Pürenli Yaylası, dört mevsim doğaseverlerin ilgisini çekiyor. Pürenli Yaylası, Mudurnu’ya bağlı Taşkesti beldesi Ortaköy sınırlarındaki bin 650 rakımda bulunuyor.

İstanbul’dan kamp için Pürenli Yaylası’na gelen Kutay Gürünlü ve Aslı Tanrıkulu çifti yaylanın doğasını çok beğendiklerini ifade etti. Kutay Gürünlü, “İstanbul’dan gelin. , ilk defa nefes aldıklarını hissettim.İstanbul’dan sonra söyleyecek başka bir şeyim yok.Bizim araç üstü çadırımız var.Rahat oluyor.Zaten 3 köpekle yaşama.Köpeklerle şehir merkezinde güzel vakit geçiremediğimiz için hep kampa ve şehirden uzaklaşmaya çalışıyoruz.Rahat ediyoruz. . Olurda buraya gelirseniz, yaşadıklarınızı bulduklarınız gibi bırakın” dedi.

İstanbul Mudurnu Bolu Güncel Haberler

Yorum yapın