İzmir’de akbaba operasyonu! Adliye çalışanları ihaleye katılacakların kimliklerini mafyaya söylemiş

izmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, özellikle ihaleye fesat karıştırma suçu başta olmak üzere; Kurbana yöneltilen kişilere yönelik saldırı tehdidi ve şiddet uygulayan, kalıcı yağma ve şantaj yapan, kasten yaralama suçu gözetleyen, örgüt içinde açık veya gizli iş bölümü bulunan, saldırganlık yapısına sahip, aile tipi mafya yapılanmasını tespit etti.

Adliye kullanıcıları ihaleye katılanların kimliklerini mafyaya deşifre etmişti

Liderliğini KA’nın yaptığı suç durumunaü çökertmeye yönelik harekete geçen polis, 28 Mart sabahı saat 07.00 sıralarında İzmir’in Ödemiş ve Tire ilçeleri ile Manisa ilinde bulunan 24 ikamet, 5 iş yeri ve 16 araca eş operasyonu operasyon gerçekleştirdi. Polis Özel Harekat Timleri tarafından da destek verilen, 54 ekip ve 135 patlamayla birlikte operasyonda, aralarında Ödemiş Adliyesinde görevli Sulh Hukuk Satış Müdürü ve zabıt katibinin de bulunduğu 18 hedef şüphelinin tamamı gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda; 3 tabanca, 4 tüfek, çok sayıda tabanca fişeği ve tüfek kartuşu, bir miktar kokain ve esrar maddesi ile çok sayıda senet, imza beyannamesi, tapu örneği, çek, makbuz ve doküman ele geçirildi.

Adliye kullanıcıları ihaleye katılanların kimliklerini mafyaya deşifre etmişti

Operasyon kapsamında gözaltına alınan Ödemiş Adliyesinde görevliler Sulh Hukuk Satış Müdürü SC ve Zabıt Katibi AY’nin, adliyedeki önemli ihale dosya verileri çete üyelerine esasında bildirdiği, ihaleye katılanların kimliklerini açıkladığı ve bu çete dışında ihaleye girenlere baskı ve tehdit seferleri ihaleleri elde ettikleri öğrenildi. Emniyetteki işlemler tamamlanan 18 şüpheli, Ödemiş Adliyesine sevk edildi.

Emniyet Müdürlüğü Ödemiş İzmir 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın