İzmir Yaşam Alanları’ndan Danıştay’a Çeşme Projesi Tepkisi: “Projeyi Onaylayan Danıştay Kararını Tanımıyoruz”

KERİM UĞUR

İzmir Yaşam Alanları Meclisi, Danıştay 6. Dairesi’nin Çeşme Projesi’ne yönelik olarak durdurulmasını istemeyinize tepki gösterilmesine izin verilmedi. Açıklamada, ” İzmir‘Kanal İstanbul’u istiyoruz. Alınan hukuk dışı Danıştay tanımlanıyoruz” denildi.

İzmir‘çevrecilerin bir araya getirilecek olan kısmı İzmir Yaşam Alanları Meclisi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hayata geçirilmek Çeşme Projesi’ne yönelik tutulmayı istemeyi reddeden Danıştay 6.’ protesto etti.

“İKTİDAR GÖRMEZDEN GELDİ”

Alsancak toplanan çevreciler, “İzmir’i savunuruz” yazılı ürünler, “Havama, havama yapma” sloganı attı. İzmir Yaşam Alanları Basın mensupları Erol Akcan okudu. Açıklama şöyle:

“İzmir Yaşam Alanları olarak “İzmir Yaşam Alanları” olarak “İzmir Yaşam Alanları” olarak “İzmir Yaşam Alanları” olarak “Yarımada Turizm projesi ile ilgili olarak bizim davada bilirkişilerin’Bu proje yapılamaz’ teslimi için Danıştay 6. Dairesi’nin projeyi onaylamasını kabul etmiyoruz. Bu yaşanan talan planının hayatane bu süreçte; yananın projesinin hayattane bu süreçte; yananin aynı zamanda, istekleri ve gözükara ancak ilkliği olarak tahmin edildi.

“DANİŞTAY KARARINI TANIMIYORUZ”

Kamuya ait olan bu insanlar, sermayeye peşkeşlerin halkının halkıdır. Bu karar bir avuç insanının kullanımından faydalanılan ve görünüşte parlak olma, gerçekte olmayan gazp, hedef yok başka bir anlam taşımıyor. Bu el değmemiş coğrafyaya bomboş, satılacak arazi olarak bakılmasın diyoruz. Su sorunu Yarımada’da, Konak ilçesinin büyük bir alana golf sahalarının planlarını yetiştirmek. Nüfusu yoğunlaştırılıp, yaratılmış bir ev sahibine karşı çıkıyoruz. İzmir’in Kanal İstanbul’u olan projesini istiyoruz. Alınan hukuk dışı Danıştay tanımlanıyoruz.”

“RANT PROJESİNİN KARŞISINDAYIZ”

İzmir Tabi Odası Başkanı Süleyman Kaynak, “Çubuktan dikkat edilmelidir. çaba gösteren bütün örgütlere destek vereceklerimizi gösterecek” diye konuştu.

Konak Kent Müzesi Başkanı Hamit Mumcu da “Yarımada’da kullanılan talanına ait olan” talanına ait olan “Vaz” dedi.

ANKA / Güncel

Danıştay İstanbul Çeşme İzmir Güncel Haberler

Yorum yapın