İzinsiz gösteride polis HDP’li isme tokat attı, Valilik’ten açıklama geldi! Tansiyonu yükselten 3 kelimelik hakaret olmuş

Dün İstanbul’un Kadıköy ilçesi bir grup HDP’linin eylem için harekete geçmesi sonrasında polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmayan grup müdahale edildi. HDP’nin eski milletvekili ve İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü’nün de bulunduğu grup ile polisler arasında arbede yaşandı.

Polis, o sırada yanında yürüyen Encü’ye tokat atarken İstanbul Valiliği’nden bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Güvenlik görevlilerinin görev yürütmesini engellemeye çalışan, görevliler tahrik ederek, ‘…Partinin itleri, şerefsizler…’ şeklindeki hakarette bulunan (FE) isimli şahsa yapılan gözaltı işlemi sırasında ortaya çıkan görüntülerle ilgili inceleme başlatılmıştır.” denildi.

İstanbul Valiliği, Kadıköy'deki izinsiz gösteride ortaya çıkan görüntülerle ilgili inceleme başlatıldı

Açıklamanın tamamında şu ifadeler yer aldı: “Kadıköy Kaymakamlığınınca; kamu güvenliği, huzur, asayiş ve esenliğinin olumsuz yönlerinin etkilenebileceği, terör örgütünün propagandası ve provokatif sonuçları ile suçlamanın neden olunabileceği yönündeki bölümlerin yürütülmesi 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 32/ç maddesinin süresi içinde Kadıköy Meydanında bugün yapılmak istenen izinsiz gösteriyi yasaklama kararı alınmıştır.

İstanbul Valiliği, Kadıköy'deki izinsiz gösteride ortaya çıkan görüntülerle ilgili inceleme başlatıldı

Kaymakamlıkça alınan karar, Kadıköy Meydanında grup tebliğ töreni gösterisinin sona erdirilmesi istenilmiş, karara riayet etmeyerek izinsiz yürüyüş ve gösteri isteyen kişilere güvenlik güçlerimizce müdahalede bulunulmuştur. Güvenlik görevlilerinin görev yürütmesini engellemeye çalışan, görevlileri tahrik ederek, ‘…Partinin itleri, şerefsizler…’ şeklindeki nefrette bulunan (FE) isimli şahsa yapılan gözaltı işlemi sırasında ortaya çıkan görüntülerle ilgili inceleme başlatılmıştır. İzinsiz gösteri yapan 70 kişi hakkında yakalama işlemi yapılmıştır.”

Kadıköy Güncel Haberler

Yorum yapın