İtalya’da 2009 yılında yaşamını yitiren gazeteci Anna Maria Mammoliti’nin kurucusu olduğu Kadınlar Kulübü’nün girişimiyle 1983’te hayata geçirilen ve İtalya Cumhurbaşkanlığı himayesinde ülkenin fark yaratan kadınlarına adanan ilk ödülü olma özelliğine sahip ‘Minerva – Anna Maria Mammoliti’nin bu yılki sahiplerinden biri başarılı oyuncu Serra Yılmaz oldu. Sanat alanında Türkiye’den ödül alan ilk isim olan Serra Yılmaz duygularını şu sözlerle dile getirdi: “İtalya’da böyle önemli bir ödülün bana verilmesinden dolayı çok mutluyum. Kendi alanlarında fark yaratan, başarılı kadınlardan biri olarak görülmek beni çok gururlandırdı. Kadınlar olarak tüm dünyada kendi alanlarımızda yaşadığımız geriye gidişler ve olumsuzluklar bizi zorlasa da asla yıldırmıyor. Mücadeleyi sürdürmek zorundayız ve kadınlar olarak hep yan yana olmayız. Biz beraber çok güçlüyüz ve haklılığımızı bu yolda göstereceğiz.” Serra Yılmaz İtalya’da tiyatro ve sinema çalışmalarına devam ediyor. Bu sene son oyunu ‘Don Kişot’ ile İtalya’da 200’den fazla sahnede tiyatroseverlerle buluşan oyuncu, kapalı gişe oynanan oyunuyla İtalya turnesini geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

İtalya’da 2009 yılında yitiren gazeteci Anna Maria Mammoliti’nin yöneticisi olduğu Kulübü’nün girişimiyle 1983’te hayata geçirme ve İtalya Cumhurbaşkanlığı himayesinde ülkesinde fark yaratanlara adanan ödül olma sahibi ‘Minerva – Anna Maria Mammoliti’nin bu yılki sahiplerinden biri başarılı oyuncu Serra Yılmaz oldu.

Italyada 2009 yilinda yasamini yitiren gazeteci Anna Maria Mammolitinin kurucusu

Sanat alanında Türkiye’den ödül alan ilk isim olan Serra Yılmaz’ın şu sözleriyle dile getirdi: “İtalya’da böylesine önemli bir ödülün bana verilmesinden dolayı çok zıt. Kendi ailelerinde fark yaratan, başarılı kadınlardan biri olarak görülmek beni çok gururlandırdı. Kadınlar olarak tüm dünyada kendi alanlarımızda barındırdıkları geriye gidişler ve olumsuzluklar bizi zorlasa da asla yıldırmıyor. Mücadeleyi yürütüyoruz ve kadınlar olarak hep yan yana olmayız. Biz birlikte çok güçlüyüz ve haklılığımızı bu yol sistemleriz.”

Serra Yılmaz İtalya’da tiyatro ve sinema depolamaya devam ediyor. Bu sene son oyunu ‘Don Kişot’ ile İtalya’da 200’den fazla sahnede tiyatroseverlerle buluşan oyuncu, kapalı gişe oynanan oyunuyla İtalya turnesini geçen günlerde tamamlandı.

Yorum yapın