İstinaftan Cem Yılmaz’a nafaka indirimi kararına ret! 10 bin dolar ödeyecek

Ahu Yağtu ile Cem Yılmaz, 20 aylık evliliklerini 2013 yılında bitirdi. Ünlü komedyen boşanmanın ardından eski eşi Ahu Yağtu’ya 10 bin dolar nafaka ödemeye başladı. 2022 yılında ise Cem Yılmaz dolar kurundaki şov ve pandemi koşulları nedeniyle nafakanın indirilmesi için eşi Ahu Yağtu’ya dava açtı.

NAFAKANIN TÜRK LİRASI OLMA TALEBİNİ REDDETTİLER

Cem Yılmaz 10 bin nafakanın 40 bin Türk lirasına indirilmesini istedi. Mahkeme ise Cem Yılmaz’ın talebini kabul ederek 70 bin Türk lirası nafaka ödemesini kabul etti. Mahkemenin nafakayı 70 bin Türk lirasına indirmesinden sonra Ahu Yağtu’nun avukatı istinaf mahkemesine başvurdu. İstinaf mahkemesine verilen dilekçede, “Davacının pandemi süresinin etkisinin etkilendiği, reklamlarda boy sergileyen ürün firmalarının işlerinin sergilediği, 14 milyon lira ücret aldığı, dizilerinin yayında olduğu, Avrupa’nın bir çok yerinde stand-up gösterileri yaptığı, Türkiye’deki ve Londra’daki taşınmazlarından Döviz indirimi kira geliri olduğu, mahkemenin Türkiye’deki genişleme oranlarını dahi baz almadığı, davacının iş insanı olması nedeniyle dövizdeki öngörülemezlikten emin olmadığını kabul etmediklerini” ifade ederek, Cem Yılmaz’ın gelirlerinde azalmanın olmayacağı belirtildi.

İstinaftan Cem Yılmaz'a nafaka kararına ret: 10 bin dolar gider

CEM YILMAZ 10 BİN DOLAR NAFAKA ÖDEMEYE DEVAM EDECEK

İstinaf mahkemesi başvuru dilekçesinde gerekçeleri haklı bularak karar bozdu. Olası durumlarda Cem Yılmaz 10 bin dolar nafaka ödemeye devam edecek. Cem Yılmaz’ın 2 hafta içinde itiraz dilekçesi sunarak, karar Yargıtay kararı davasında taşıma hakkı da bulunuyor.

İstinaftan Cem Yılmaz'a nafaka kararına ret: 10 bin dolar gider

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cem Yılmaz Ahu Yağtu Dergisi Güncel Haberler

Yorum yapın