İstiklal Caddesi’ndeki bombalı terör saldırısında tutuklu sayısı 25’e yükseldi

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı terör saldırısına ilişkin şüpheliler Ahlam Albashir ve Bilal Hassan’ın Antakya’da konaklamasını sağlayan şüpheli Muhab A. da tutuklanarak hapse gönderildi. Böylece soruşturmada tutuklu sayısı 25’e yükseldi.

Beyoğlu’nda bulunan İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım Pazar günü bombalı terör saldırısında ikisi çocuk 6 kişiyi kaybederken, 81 kişi de yaralanmıştı. Olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada tutuklu bulunan şüphelilerin sayısı ise 24’e yükselmişti. Soruşturma şüphelileri Ahlam Albashir ve firari şüphelileri Bilal Hassan’ın sınırlarını aşmalarının ardından bir süre Antakya’da konaklamalarını tespit edilen Muhab A.’nın Hatay’da yakalandığı öğrenildi. İstanbul’a güvence altına alınan şüpheli Muhab A., emniyetteki işlemlerin ardından cuma günü sevk edildiği İstanbul Adalet Sarayı’nda çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Böylece soruşturmada tutuklu sayısı 25’e yükseldi.

Bulgaristan adli makamlarına yazı yazıldığı öğrenildi

Öte yandan soruşturma merkezi Bulgaristan’da görevli 3 Moldova sahibi ve 2 Arap uyruklu şüphelinin terör saldırısına ilişkin açıklamalarının alınması için Bulgaristan adli makamlarına yazı yazıldığı öğrenildi.

Fiari şüpheli Bilal Hassan’ın kardeşi Ahmed EM ise 25 Kasım Cuma günü İstanbul’da yakalanmıştı. Emniyetteki işlemlerin devam eden şüpheli Ahmed EM’nin işlemlerinin tamamlanmasının ertesi yarın İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilmesi bekleniyor. – İSTANBUL

İstiklal Caddesi Beyoğlu Antakya 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın