İşte, Magazin Dünyasının Bu Ayki Yıldızları!

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), çevrelerde yayınlanan her haberi tek tek inceleyerek, eğlence ve sanat dünyasının en medyatik ünlülerini tespit ettiği keşfinin, Nisan ayı sonuçları açıklandı. 2 bine yakın gazete, dergi, TV kanalı ve haber Bulunan haberlerin incelenmesi yoluyla geniş rapora göre, Türkiye’nin en çok konuşması ünlüler listesinin zirvesine yeniden İbrahim Tatlıses yayınlandı. Listedeki sürpriz isimler ise dikkat çekiciydi…

İbrahim Tatlıses Yeniden Zirvede

14 Mart gecesi, Beyaz TV’deki çıkışın ardından harekete geçen Tatlıses, Mart ayında olduğu gibi Nisan ayındaki da gündemdeki yerini korudu. Önceki aya göre haber sayısı yüzde 78 düşmesine rağmen, Türkiye’nin en medyatik ünlüleri zirvesindeki yerini koruyan Tatlıses, sağlık durumu ve Şanlıurfa’dan milletvekili adayı olması konularıyla medyanın yakın markasıjındaydı. MTM’nin 2 bine yakın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerinde yaptığı araştırma gruplarına göre; Tatlıses toplam 4 bin 963 habere konu oldu. Tatlıses’e televizyon kanalları ise 30 saate yakın yer ayırdı.

Hülya Avşar Zirvedeki Yerini Geri Aldı

Aynı araştırma muayenesine göre; Nisan partileri en çok konuşulan bir başka ünlüsü Hülya Avşar oldu. TNT’de yaptığı programla mülklerinde bulunanların söz ettiren Avşar kızı, aşk dedikoduları ve Sadettin Saran’ın arkadaşları tarafından tehdit edilme açıklamalarıyla yakın markajdaydı. Uzun bir aradan sonra yeniden dergi Dünyanın gözde isimleri arasında üst sıralara yerleşen ünlü sanatçı, ay boyunca 2 bin 205 habere konu oldu.

dergi Dünyanın Yeni Fenomenleri: Nihat Doğan

Nisan ayı raporuna göre; geçmiş bir aya damgasını vuran bir diğer isim Survivor’la sürpriz bir çıkış yakalayan Nihat Doğan oldu. Yaptığınız açıklamayla, kapsamlı büyük yankı bulan Doğan, sosyal medyanın da yeni fenomeniydi. haber sıralamasında, yapımcıları Acun Ilıcalı’yı bile geri bırakan Nihat Doğan, ay boyunca 2 bin 140 habere konu oldu.

Yaptığımız programla kayıtlardan söz etmeyiyi başaran başarılı yapımcı Acun Ilıcalı ise en çok konuşulan ünlüler sıralamasında dördüncü dünyaya yerleşmiş. Ilıcalı ay boyunca 1.486 habere konu oldu.

Geçen ay bir tartışma sırasında kalp krizi geçiren ve gömülen usta oyuncu Peker Açıkalın, yedilerini üzdü. Medyanın da yakın markaja aldığı ünlü oyuncu, ay boyunca 1.418 habere konu oldu.

En çok konuşulan diğer ünlüler ise 1.308 haberle Cem Yılmaz, 1.097 haberle Sezen Aksu ve 1.051 haberle Necati Şaşmaz oldu.

İşte Nisan Ayında Medyanın En Çok Konuştuğu Ünlüler:

1. İbrahim Tatlıses (4.963 haber/yazı)

2. Hülya Avşar (2.205 haber/yazı)

3. Nihat Doğan (2.140 haber/yazı)

4. Acun Ilıcalı (1.486 haber/yazı)

5. Peker Açıkalın (1.418 haber/yazı)

6. Cem Yılmaz (1.308 haber/yazı)

7. Sezen Aksu (1.097 haber/yazı)

8. Necati Şaşmaz (1.051 haber/yazı)

9. Tarkan Tevetoğlu (999 haber/yazı)

10. Seda Sayan (902 haber/yazı)

Magazin Haberleri

Yorum yapın