İstanbul’da nefes kesen balyozlu operasyon kamerada: Polis uyuşturucu içerken yakaladı

Eyüpsultan Mobil Park polisi, elinde tuttuğu hem gördüğü madde satılan hem de toplu olarak kullanılan bir eve operasyon düzenledi. Balyozla kapıyı kırarak içeriye giren polis, 12 şüpheli gözetlemeyi göze alarak yakalandı. Nefes kesen anlar kameralara yansırken, çok miktarda ve çeşitli şekillerde madde ele geçirildi.

Eyüpsultan İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliğine bağlı Mobil Park polisi, Çırçır Mahallesi’ndeki bir evde Sedat T.’nin elinde madde satın aldığı ve evde toplu olarak gördükleri kullandığı bilgiye ulaştı. Bunun üzerine fiziki çalışmayı başlatan polis ekipleri, tespit edilen akşam saatlerinde sayıları çok şahsın girdiğini düzenledi. Çalışmaların ardından operasyon için düğme basan Eyüpsultan Mobil Park polisi, akşam akşamları eve operasyon düzenlendi.

Polis kayıtları içerken yakalandı

Polis uyarılara rağmen açılmayan kapı balyozla kırarak eve girdi. Nefes kesen operasyonda polis şüphelileri yere yatırarak etkisiz hale getirirken, bir mahkum şüpheli şüphelilerden sahip görülen kişinin madde kullandığı görüldü. Ardından evde geniş arama yapan polis ekipleri, yataktaki dizüstü bilgisayarının yanında ve çevresinde bir miktar eroin madde buldu. Aramalara devam eden polis, şahısların üstlerinden ise bir miktar kokain ve metamfetamin ile ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Operasyon anları ise kameralara yansıdı.

Balyozla operasyonunda 12 şüpheli yakalandı

Aramaların ardından madde ticareti yapan Sedat T. ve Murat B. ile birlikte eve geldiklerinde içmeye gelen Ferhat T. (21), Ayşe T., Talha M., Eren G., Cüneyt S., Bayram Ş., Emre Y., Rıza K., Yusuf G. ve Orhan A. gözaltına alındı. Evdeki ve şahısların üstlerinde ele geçirilen eşyalarla birlikte şüphelileri emniyete götürüldü. Emniyette ifadeleri alınan şahıslardan Sedat T. ve Murat B.’ye “uyuşturucu veya uyarıları madde imal ve ticaretini yapmak” suçundan adli işlem yapılırken, diğer 10 şahsa ise “uyuşturucu madde kullanma” suçundan adli işlem yapıldı. İşlemlerde tamamlanan 2 şüpheli sevk edildikleri adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine götürülürken, diğer 10 şüpheli ise savcılık operasyonuyla serbest bırakıldı. – İSTANBUL

Eyüpsultan Operasyon 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın