İSTANBUL-BAKAN KURUM ZONGULDAKLILAR İLE BULUŞTU

PENDİK’te Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Zonguldaklılar ile buluşan Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, ‘ Zonguldak‘ımızda İller Bankası yaygınlığı altyapıda yatırım grupları 2,1 milyar lira olan 162 projemizi bitirdik. Yine şehrimizde yeşil alan miktarını artırıyoruz, toplam büyüklüğü 260 bin metrekare olan 5 millet bahçesini sizlere kazandırıyoruz” dedi.

Pendik‘te 6 Mayıs’ta Zonguldaklılar ile bir araya gelen Bakan Kurum, ‘İstanbul’u istikbale çabası için gayret ediyoruz. ‘Güvenli Konutlar, Huzurlu Yuvalar’ diyoruz. İstanbul’da 1,5 Milyon Konutluk Yüzyılın Dönüşümünü Davet Ediyoruz. ‘Yarısı Bizden, Yarısı Devletten’ diyoruz. Bugün İstanbul’da durumumuz bu dönüşüm, dünya tarihinin en büyük şehircilik mezrasıdır. ve şu anda İstanbul’un bu tarihi çıkışında, genişleme çıkışınde, ‘Yarısı Bizden’ kampanyamızda başvuru sayısı kaça ulaşabilir bilebiliyorsunuz’ amacını açıklayalım da Kılıçdaroğlu milletimizin, Zonguldaklı kardeşlerimizin devlete olan, Cumhurbaşkanımıza olan itimadını, güvenini Pendik’ten duysun. Bugün çıktığımız İstanbul’umuzda 561 bin bağımsız bölüm başvurusu yapıldı. Yani daha fazlası için 2.2 milyon vatandaşımızın hayatı değişiyor. İstanbul’a söz, bu aziz şehirde 5 yıl içinde hiçbir gölge yapılamayacak” açıklamasını yaptı.

‘SON 21 YILDA HER ALANDA 30 MİLYAR LİRAYI AŞKIN YATIRIM YAPTIK”

Bakan Kurum, ‘İstanbullu hiçbir kardeşim, Zonguldaklı hiçbir kardeşimiz yapılarda oturmayacak. Hiçbir gencimiz afetlere karşı yaşamamış olacak. Hiçbir annemiz, babamız, yastığa başını beğenmedi bir şekilde koymayacak. Zonguldak‘imizin hikayesinde, Zonguldaklı kardeşlerimizin alın teri var, emekleri var. Zonguldak Devrek’ten Kozlu’ya, Alaplı’dan Çaycuma’ya kadar bir uçtan bir uca gayretin ve azmin şehridir. Bugün Sayın sosyal Devletimizin ifadelerinde İstanbul’umuzu dev yapıtlarımızla ihya ederken, karaelmasın başkenti Zonguldak’ımızı da altyapısından üstyapıya, darı bahçelerinden dış etkenlere, çevre yatırımlarından konut projelerimize kadar pek çok yatırımlarımızla en güzel şekilde istikbale taşıyoruz. Şehrimize oğlu 21 yılda her alana 30 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık” dedi.

Bakan Kurum şöyle devam etti: ‘Zonguldak’ımızda TOKİ binası 11 bin 227 konut ile onlarca sosyal donatı çevresi vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yine ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projemiz kapsamında Zonguldak’ımıza bin 650 konut inşa ediyoruz. 2 bin konut yapacak arsamızı da sizlerin hizmetine sunuyoruz. Zonguldak’ımızda İller Bankası genelinde altyapıda yatırım hatları 2,1 milyar lira olan 162 projemizi bitirdik. Yine şehrimizde yeşil alan miktarını artırıyoruz, toplam büyüklüğü 260 bin metrekare olan 5 millet bahçesini sizlere kazandırıyoruz.”

‘KÜLTÜR MERKEZİMİZİ ZONGULDAK’A KAZANDIRACAĞIZ’

Zonguldaklılara müjdeler veren Bakan Kurum, ‘Az evvel, Zonguldak Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız Ziya Bey, Zonguldak’ımızda bir kültür görüşmemiz gerektiğinden bahsetti. Tabi fahri bir Zonguldaklı olarak sizlerin bu talebine kayıtsız kalmak olmaz. Bu yüzden buradan uçuyoruz. İnşallah en kısa zamanda Zonguldak’ımızın şanına yaraşır bir Kültür ve Sanat Merkezini şehrimize kazandıracağız. Yine Başkanımız, İstanbul’da yaklaşık 200 bin Zonguldaklılar olarak bir dernek binasına sahip var dediler. Onun da uçtuğu yerden veriyoruz. Allah’ın izniyle en kısa zamanda sizler için, Zonguldaklı hemşerilerimiz için bir dernek yapı inşa fikri. Hayırlı uğurlu olsun. Dernek binasına ilişkin maddi manevi destek vereceğiz. 14 Mayıs sonrasında toplantı orada görüşme. Biz her zaman Zonguldak’ımızın, Zonguldaklı kardeşlerimizin ihtiyaçları varsa onu inşa ediyor, yerine getiriyoruz. Çünkü Zonguldak buna değer, Zonguldak’ın güzel insanlarına buna değer” şeklinde konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Zonguldak İstanbul Pendik Güncel Haberler

Yorum yapın