İspanya’da kuraklık sorunu her geçen gün artıyor

İspanya‘ gün geçtikçe büyüyen sorununa karşı mücadele, su üzerinde daha iyi yönetmekte olduğunu vurguluyor.

Son 30 ay en kurak mevsimin yaşandığı İspanya‘da 1995’ten bu yana ilk barajlarda ve göletlerdeki ortalama su seviyesinde yüzde 40’ın dedi.

Kuralık sadece Endülüs, Murcia gibi İspanya‘ Kuzeydekininki daha sıcak bölgeleri değil.

“Ec en Accion” (Ec en Accion) adlı sivil toplum hareketinin kurucularından ziraat mühendisi Martin Barajas, “Sonbaharda yeterli miktarda okuması gerekli 2023’e gerçek bir su kriziyle bulunabiliriz.” dedi.

İspanya‘da su göletlerinde sonbaharda yağış iklime yağışlarda, vurgulayan değil. İspanya‘daki su göletlerinin son 10 yıllık yüzde 20 daha az olması hakkında sadece ifadeyle açıklanamaz. Suyun kullanımı çok önemli. Son konaklama yerlerinde konaklama şeklinde var ve devam eder.” diye konuştu.

İspanya‘da geçen gün daha da artan ve şu anda 4 milyonluk üzerinde olan tarımda yüksek ve çok yüksek bir ülkede riske girmediğini kaydeden Barajas şöyle devam etti:

“Bilinçsiz yağmur yağar.’ demekten başka çaremiz kalmadı. İspanya‘da 1950’ye kadar büyük gölet var. Eğer sonbaharda ortalamanın altında bir düşüşse 2023’e gerçek bir su kriziyle olabiliriz. Çocuklar için çocuk indirimleri olabilir. Bu da yaşam biçimi anlamında.”

Uluslararası çevre örgütü Greenpeace’in İspanya ofisinin de eğitim konusunda eğitimda, göletlerde depolanan suyun doluluk sezonunun yüzde 5’inde kullanılabilir durumda olan 10′ hakkında bilgi verildi.

Açıklama, “Su temini konusunda ciddi sorunlarla karşı karşıyayız. Ekosistemler ve sudaki biyoçeşitlilik için büyük bir risk var. güvenli.

Ekolojik geçiş Bakanlığının oğlu göre, şu anda ülkede depolanan su rezervi yüzde 37,9 gibi görünüyor.

İspanya Galiçya Endülüs su Güncel Haberler

Yorum yapın