İspanya Limanlarındaki Trafik Pandemi Öncesi Seviyelere Döndü

İspanya limanlarındaki faaliyet geçen yıl yaklaşık yüzde 3,5 artarak, neredeyse pandemi öncesindeki rekor trafik seviyelerine geldi.

İspanya‘nun ulusal liman tesisi Puertos del Estado’ya göre, ülkenin 46 limanı 2022’de 563,3 milyon ton yük yükünü kaydetti. Bu rakam, 2019’da görülen 564,5 milyon tonluk rekorun biraz altında.

Puertos del Estado, İspanya’nın güneyindeki Algeciras Limanı’nın yükünün 2021’e kıyasla yüzde 3 sezonla 108 milyon tona çıkışı, Barselona Limanı’ndaki yönetimin ise yıllık yüzde 6,9 ​​gösterila 70 milyon tonu bulduğunu bildirdi.

2021’e kıyasla yüzde 20 ve pandeminin başlangıcından önceki yıla göre yüzde beş daha fazla bir yükselme gösteren bu rakam, 14 Şubat 2022’de 181 milyon euroluk (193 milyon dolar) tarihi bir ciro çıkışı Barselona için rekor bir kurtuluş geliyor.

SES (Katalanca): LLUIS SALVADO, Barselona Limanı Başkanı:

“Bu sonuç, Barselona Limanı’nın iş hacmini toparladığını ve nihai projelerimizi konuklarımıza devam etmek için bizi kucaklamalı bir içerdiğini gösteriyor.”

İspanya’nın tamamında, başta kömür, kok kömürü, gözlemler ve bir arada olmak üzere katı döküm yük yönetimi, 2021’e kıyasla yüzde 10,8 efsaneyle en fazla büyüyen trafik oldu. Bu arada, sıvı döküm yük olarak doğal gaz, benzin ve ham petrol taşıyıcısı de yüzde 6,9 ​​büyüdü.

Xinhua haber Ajans sağlayıcıları İspanya’nın Barselona’sını bildiriyor.

(XHTV)

Barselona İspanya Güncel Haberler

Yorum yapın