İŞKENCE DAVETİNE JET İDDİANAME; 3 KİŞİYE 36’ŞAR YIL HAPİS İSTEMİKONYA (DHA) – KONYA’da, eski sevgilisi Murat Demirci’nin (41) daveti üzerine isteğe göre rezidansta nişanlısı Sara Demir ile arkadaşı Tuğba Demirci tarafından eğitilen MK?nin (25) şikayeti üzerine tutuklananlar hakkında talepname düzenlendi. İddianamede, 3 kişi hakkında 6 farklı suçtan 36’şar yıl hapis cezası istendi.

Olay, 8 Nisan’da Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’nde bulunan rezidanstaki etkinliğimiz geldi geldi. İddiaya göre MK adlı kadın, eski sevgilisi Murat Demirci’nin davetiyle WhatsApp üzerinden gidebilir adrese gitti. MK, mağaza, Demirci’nin nişanlısı Sara Demir ve arkadaşı Tuğba Demirci ile karşılaştı. Demir ile arkadaşı, MK?ye Murat Demirci ile saçlarını sorup, makaslalarını ve kıyafetlerini keserek, yangını söndürdü. Evden MK, polisten kurtulan oldu. MK, ifadesinde, “WhatsApp üzerinden bana adres gönderildi. Ben de bir adresteki reduğudansa gitti. Bulunan daireye döndüğümde Murat açtı. İçeride 2 daha olduğunu görünce ben beni gösterdi. Kadınlar, bana bana dönerek ‘MK bu’ beni gösterdi. Bir anda saldırgan bir aletle saçlarımı kestiler. Yanağımda, ellerimi söndürdüler. bana bugün çocuklara öğretmeye davet” dedi.

Şikayet üzerine alınan Murat Demirci’nin nişanlısı Sara Demir ile arkadaşı Tuğba Demirci, sevkedilenyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, 4 gün içinde iddianame hazırlandı. İddianamede birden çok fazla saldırıya maruz kalma, yağma, acı, acır, mala zarar ve hürriyetten yoksun Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ile Tuğba Demirci için 36’şar kadar şiddet acıdandır. İddianame, Konya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne Gönderildi.

İŞKENCE DAVETİNE JET İDDİANAME;  3 KİŞİYE 36'ŞAR YIL HAPİS İSTEMİ
İŞKENCE DAVETİNE JET İDDİANAME;  3 KİŞİYE 36'ŞAR YIL HAPİS İSTEMİ
İŞKENCE DAVETİNE JET İDDİANAME;  3 KİŞİYE 36'ŞAR YIL HAPİS İSTEMİ
İŞKENCE DAVETİNE JET İDDİANAME;  3 KİŞİYE 36'ŞAR YIL HAPİS İSTEMİDemirören Haber Ajansı / GüncelKosova Mahallesi, Sigara, Nisan, Konya, Güncel, Haberler

Yorum yapın