İş adamı cinayetinde sanıklara mahkemeden ceza yağdı

İş adamı cinayetinde sanıklara mahkemeden ceza yağdı

KAYSERİ Kayseri‘de 2 milyon Euro’luk cinayetin öldürüldüğü iddia edilen iş adamı cinayeti davasında, mahkeme sanıklara ceza yağdırdı.

Kayseri Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu yargılanan DK duruşma salonu hazır bulunurken, sanıklardan EY, VK, SOM, ME ve EK da SEGBİS ile bağlandı. Davada tutuklu sanıklar beraatlerini talep ederken, mahkeme heyeti EY’ye tasarlayarak, adamlardan ağırlaştırılmış müebbet cezası, DK’ye 15 yıl ve VK’ye 19 yıl hapis cezası verdi. Sanıklardan SOM, ME ve EK de beraat etti.

Olayın geçmişi

Kayseri‘nin Mimarsinan Mahallesi Tarsus Caddesi’ndeki ofisinde konaklayan Orhan Adıbelli, şapkalı ve maskeli bir kişi tarafından kurşunlanarak öldürüldü. Olay sonrasında Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından zanlının tespit edilmesi ve yakalanması için çalışma yapıldı. Yapılan düzenlemeler polis ekiplerini 750 kullandıkları güvenlik kameralarını inceleyerek, 250 kişi ile görüştü. Polis ekiplerinin en ince ayrıntıyı dahi atlamadığı olayda katil zanlısının 26 yaşındaki EY olduğu belirlendi. Katil zanlısı EY’nin Gaziantep’te tespit edilmesi üzerine Gaziantep Cinayet Büro Amirliği ekipleri ile birlikte operasyon yapıldı. Zanlı EY 15 Ağustos’ta yakalanarak gözaltına alındı ​​ve Doğum operasyonlarının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak hapse gönderildi. Zanlı EY’nin soruşturmasını yürüten ve olay ayrıntıları ile araştıran Cinayet Büro Amirliği ekipleri, EY’nin, öldürdüğü Orhan Adıbelli’yi tanımadığı, Adıbelli’nin ortakları ve kullanıcıları ile hüsrana uğraması da değerlendirerek soruşturmayı derinleştirdi. Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı alıkoyduğu, EY’nin cinayeti 2 milyon Euro’luk operasyon, cinayetten 8 ay önce Kayseri’de ev kiraladığı, Orhan Adıbelli’yi takip ettiği, iş yeri, evi ve kullandığı aracı takip ettiği, cinayeti işlemek için uygun zaman kolladığı belirlendi. Belirlenen OM, MP, ME ve DK de Gaziantep’te düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı ​​ve Kayseri’ye götürüldü. Zanlılar, haklarında yapılan çalıştırmanın ardından adliyeye sevk edildi.

Kayseri 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın