İnci Taneleri dizisi dava mı edildi, final mi yapacak, kaldırılıyor mu?

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir, yapılan tanıtımın pavyon kültürü üzerinden yapıldığını iddia ederek, dizinin kaldırılması için yapımcıya dava açacaklarını ve RTÜK’e başvuruda bulunduklarını açıkladı. Bu gelişmeler, izleyicileri “İnci Taneleri” dizisinin final mi yapacağı sorusuyla karşı karşıya bıraktı.

Inci Taneleri dizisi dava mi edildi final mi yapacak kaldiriliyor.webp

İNCİ TANELERİ DİZİSİ DAVA MI EDİLDİ?

Demir, pavyon kültürünün Ankara için bir utanç olduğunu belirterek, “Pavyon dansları kursu” açılmasına da tepki gösterdi. Ankara için olumsuz bir imaj oluşturduğunu savunan Demir, “Pavyonlar ahlaki düşüklüğün, kadın sömürüsünün, mafyalaşmanın, çürümüşlüğün merkezidir. Dizilerle filmlerle ön plana çıkarıp özendirmeye çalışan zihniyetlere karşı hukuki haklarımızı arayarak, dizinin yayından kaldırılmasını talep edeceğiz.” şeklinde konuştu.

1707683988 284 Inci Taneleri dizisi dava mi edildi final mi yapacak kaldiriliyor.webp

İnci Taneleri dizisi, tanıtım videosundan itibaren adından söz ettirmiş ve geçen akşam yayınlanan  bölümüyle izleyicilerden çeşitli tepkiler almıştı. Pavyon sahneleri ve danslarıyla dikkat çeken dizi, şimdi ise izleyicilerin ve eleştirmenlerin merakla beklediği bir karara doğru ilerliyor. Yapılan dava başvurusu ve RTÜK’e yapılan başvuru, dizinin geleceğini belirsiz kılmış durumda. İlerleyen günlerde, dizinin yapım şirketi ve RTÜK’ten gelecek açıklamalar, izleyicilerin ve sektördeki paydaşların dikkatle takip edeceği konular arasında yer alacak.

Yorum yapın