İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’nu beklemeden miting yapmasına Destici’den olay yorum: Ben genel başkanım gelmeden miting yapmazdım

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Habertürk’te Serap Belet ve Kürşad Oğuz’un sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Mustafa Destici, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakaret suçundan 2 yıl 7 ay 15 gün ceza durumunu değerlendirdi.

Ekrem İmamoğlu’nun ceza aldığı gün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya’dan sapmayı beklemeden İYİ Parti lideri Meral Akşener’le birlikte sahneye maruz bırakmamızı eleştiren Destici, “Sayın Cumhurbaşkanlığı yaşadığı süreçle bu farklı süreç. Türkiye 25 yıl önceki Türkiye değil. Buradan. Aynı sonucun çıkacağını tahmin edemiyorum. , itham edilen Cumhur İttifakı.Şahin bu bakış açısına baktığınızda ben Cumhur İttifakı’nın alınmasınde böyle bir düşünce, beklenti yok.Zaten İmamoğlu’nun adaylığı bitmişti.

BBP lideri Destici’nin şu şekilde sürdürdüğü: “İşin siyasi kısmı var. Bizim açımızdan ceza alan üzülür, moral bozulur. Bir bakıyoruz, ceza haberi geldiği anda adeta zil takımıp oynama gibi bir durum var. Sevinç sonuçları atılıyor. Şaşırtıcı hoca yapıldı. Şuradan herhalde Sevindi diye hesap yürütüyor. 1998’de sayın Cumhurbaşkanımız o dönemde İBB Başkanı iken şiir yüzünden ceza almıştı. ‘nun adaylık süreci bir anda tekrar gündeme girdi.

YSK üyelerine yapılan hakaretlerle ilgili bugüne kadar hepsi ceza almış. Burada önemli olan şu; bu daha ilk yerel mahkeme kararı. Bunun istinaf, Yargıtay süreci var. Hatta Anayasa Mahkemesi var. Hala yargı süreci devam ediyor. Benim kanaatim bu tür hakaretlerde biz yasalarımızdan, TCK’dan bunun için bir siyasi yasağa meydan vermeye son vermeliyiz. Bir kararı değerlendirenken şunu yapmamız lazım, o kararı almış biri olarak değerlendirmemiz lazım. Biz bunu kabul edebilir miyiz? Biz bununla karşı karşıya kalsak ne düşünürdük? Daha da önemlisi mevcut yasalardır. Beğenmeyebiliriz, eleştirebiliriz ama yargının kararlarına göre herkes ayırt edebilir.

Kemal Kılıçdaroğlu Mustafa Destici Ekrem İmamoğlu Meral Akşener Politika Güncel Haberler

Yorum yapın