İlk olarak, Gönül Dağı dizisiyle ekranlarda izleyen karşısına çıkan Buse Orcan, şimdilerde Kasaba Doktoru’ndaki Dr. Nazlı karakterine can veriyor. Güzellik yarışmalarında da dereceleri bulunan oyuncu, sanata olan ilgisini ve oyunculuk kariyerine dair merak edilenleri MAG Okurları için anlattı: “Deneme çekiminin hemen ertesi günü sete çıkmıştım. Benim için çok önemli ve heyecanlı bir dönemdi” açıklamasında bulunan güzel oyuncu şunları söyledi: “Çalışmalarımın karşılığını alabilmeyi ve bu işi her ayrıntısıyla öğrenmeyi çok istiyordum. Gerçekten sette tecrübe etmenin ne demek olduğunu anlamaya başladım ve bunun için çok mutluyum. Asya çok iyi kalpli, merhametli, dürüst, doğal, aynı zamanda hayat koşulları sebebiyle çekingen ama bir o kadar da kabuğundan çıkmayı arzulayan, buna gücü olan bir karakterdi. Oynadığım süre boyunca karakterin kendi iç çatışma ve kalıplarını kırışını görmek çok güzeldi.” Kasaba Doktoru dizisine dahil oluş sürecinden de bahseden Buse Orcan “Öncelikle her Çarşamba TRT1’de ekrana gelen Kasaba Doktoru’nda oynadığım, böyle güzel bir ekibin içinde yer aldığım için gerçekten çok mutluyum. Dr. Nazlı’yı seviyorum. İşinde çok iyi, prensipli bir kalp cerrahını oynamak öz güvenli hissettiriyor. Nazlı’nın hırslarıyla duyguları arasında kalışına, çatışmalarına şahit oluyoruz ama düşündüğümüzde olaylara kötü duygularla yaklaşmıyor, sadece hayatını inşa ederken işinde çok iyi olma isteği onu yalnızlaşmaya itebiliyor. Role hazırlanırken sahnenin gerektirdiği tıbbi detayların doğru olması için sağlık danışmanımızla çalışıyoruz. İşinde profesyonel bir doktoru oynamak için bunlar gerçekten önemli detaylar. Ayrıca bu işte yer almanın benim için bir anlamı daha var; annem doktor olduğu için hastanede çok zamanım geçti ve oyunculukla tanışana kadar da çocuk doktoru olmak istiyordum. Yani hastane, tıp ortamına hiç uzak sayılmam ve adaptasyon sürecimde bana çok yardımcı olduğunu düşünüyorum, kendimi şanslı hissediyorum” dedi.

İlk olarak, Gönül Dağı dizisiyle ekranlarda izleyen karşılaşma çıkan Buse Orcan, şimdilerde Kasaba Doktoru’ndaki Dr. Nazlı karakterine can veriyor. Güzellik yarışmalarında da dereceleri bulunan oyuncu, sanata olan ilgi ve oyunculuk kariyerine dair merak edilenleri MAG Okurları için anlattı: “Deneme almanın hemen yanına gittiğinde sete çıkmışım. ve bu işi her ayrıntısıyla öğrenmeyi çok örnek.gerçekte sette deneyimin ne demek olduğunu anlamaya başladığı ve bunun için çok zıt.Asya çok iyi kalpli, merhametli, dürüst, doğal, aynı zamanda hayat koşullarını sürmekgen ama bir o kadar da kabuğundan çıkmayı arzulayan, buna gücü olan bir karakterdi.Oynadığım süre boyunca karakterinin kendi iç çatışmasını ve kalplerini kırışını mükemmel bir görünüm.”

Kasaba Doktoru dizisine dahil olma sürecinden de bahsetmeen Buse Orcan “Öncelikle her Çarşamba TRT1’de ekrandan gelen Kasaba Doktoru’nda oynadım, böyle güzel bir ekibin içinde yer aldıkları için gerçekten çok farklı. Nazlı’yı seviyorum. İşinde çok iyi, prensipli bir kalp cerrahını oynamak öz güvenli hissettiriyor. Nazlı’nın hırslarıyla duyguları arasında kalışına, çatışmalarına şahit olduklarından ama kaybolduğundan kötü duygularla yaklaşmıyor, sadece hayatını inşa ederken içinde çok iyi olma isteği onu yalnızlaşabiliyor. Rol tanımlama sahnekenin ayrıntılarını inceleme ayrıntılarının doğru olması için sağlık bakımımızla çalışıyoruz. İşinde profesyonel bir doktor oynamak için bunlar gerçekten önemli ayrıntılar. Ayrıca bu işte yer almanın benim için bir anlamı daha var; doktorun anne olduğu için hastanede çok zamanım geçti ve oyunculukla tanışana kadar da çocuk doktoru olmak olmamalı. Yani hastane, tıp ortamına hiç uzak sayılmam ve adaptasyon sürecinde bana çok yardımcı olduğunu düşünüyorum, muhtemelen başarabilirim” dedi.

Yorum yapın