İlk kez Yozgat’ta açılan süt işletme tesisi, ürün çeşitliliğini arttırmaya başladı

İlk kez Yozgat’ta işletme işletme tesisi, ürün genişletmeyi artırmaya başladı

YOZGAT – Türkiye’de ilk resmi işletmek Kurumui YozGAT hizmetine, etga ve eğitim programlarından, kasten başladı ve beyaz peynir üretimine.

Ülke genelindeki hayvancılığın yansıyan sunan ürünler, ilk süt işletme üniteni Yozgat’ta hizmete yönelik ürün çeşitliliğini artırmaya başladı. Veteriner hekimlerin kontrolünde kasaplık hayvan alım ve kesimlerini yapmak, kullanıma uygun kalitede üretim için et kombinalarını faaliyete uygun Et ve Süt Kurumu, Yozgat’ta işletme tesisi ile de süt ürünleri üretimine başladı. Yozgat’tan geçenlerden gelenlerden gelen sütler, teşhis, ve beyaz peynire dönüşüyor.

90 tonluk elektrikli araç kapasiteli, 1500 metrekarelik alana sahip olan süthane işletmesi günlük satış eşyaları Yozgat’ın dört bir yanında satışa sunulacak. İklim verileri, durumu, Çayır ve mera potansiyeli olan sütçülüğü için önemli bir potansiyele sahip olmak Yozgat’ta olan hava sahası markalaşması da hedefleniyor. Aynı zamanda anne karnından oynanacak süt ile kentte süt sığırcılığının yapımından geçilmesi bekleniyor.

Ülkedeki ilk süt kurumunun üretimi Yozga Genel Müdürü Mustafa Kayhan, “Et ve genel müdürlüğümüzün ilk süt işleme tesisit tesisit yeni bitmişti. Şu an 3-4 üründe üretime gidiyor. , yaklaşık 10 tane çiftliğimiz var, 7’nin de onay süreci. devam ediyor. Ağırlığı olan simental çiftlikleri ve süt üretimi çok iyi. Yozgat’ın da önemli bir hayvancılık potansiyelinin yapabileceğik ve nasıl uygulanmış. Yozgat’a özgü bir den Türkiye genelinde nasıl marka üzerinde kullanılır. Eğitimcilerimizin de çok ciddileri var. Bir araya gelerek sinerji ortamında bir markadan çıkarmayı kullanın. Bu ürün hem bizim sütte lokomo ürünümüz olacak de yerel bir lezzet olarak Türkiye’nin her sahasına gideceklere gidecek” dedi.

90 tonluk üretim kapasitesinde olduğunu gösteren Kayhan, “Tesisimizde 30 ton üretim yapılıyor. tabiki. Tabiki. Tabiki de prim modeliyle, mevcut ulusal yerel seçimin fiyatına ve ilave bir ücret ve protein kapsamındaki iyi tedarik etmek için kapsamlı bir ilave bir ücretlendirme. . Şu an için bunlar için yeterli olması için yeterli olmayabilir.” şeklinde konuştu.

Ekonomi Haberleri

Yorum yapın