İlk kez biyonik kulak ile duymaya başladılar

İlk kez biyonik kulak ile duymaya görme

ŞANLIURFA – Şanlıurfa‘da işitme sorunu yaşayan 17 aylık bebek ile 35 yaşındaki bir kişi, yapılan biyonik kulak ameliyatı sonrasında duymaya başladı.

Şanlıurfa‘da işitme sorunu yaşayan 17 aylık Zelal S. ile 35 yaşındaki Mehmet G., bizlerimizi biyonik kulak ameliyatıyla duymaya başladı. Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi‘nde operasyon, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Osman Erdoğan ve ekibi tarafından yapıldı. Bebeğin annesi, ameliyattan sonra, çok mutlu olduğunu belirterek emeği geçen doktor ve hastane yönetimine teşekkür etti.

Biyonik kulak ameliyatını gerçekleştiren Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Osman Erdoğan’ın götüreceği, “Bugün bir ay önce gerçekleştirdiğimiz 17 aylık koruma işitme engeli olan hastamızın her iki kulağına koklear implant (biyonik kulak) ameliyatı gerçekleştirdiğimiz kullandığımız biyonik kulak ameliyatının kulak lansmanını yaptık. Hastamızın ameliyatta iç kulağına yerleştirilmiş koklear implantın iç mülkiyetinin dış Parça dediğimiz alıcı işlemcisi ile aktif edildi.Bu aktivasyon ile gürültülerini duymasını sağlamış olduk.hastane şu anda dışarıdan alınan sesleri düzgün bir şekilde çalması için ciddi bir eğitim çıkışı gerekiyor.Normal konuşmalarımızı anlayamıyorum ama sesini duyuyorum.Bundan sonra çıkacak eğitimle de bu seslere adapte olup konuşulan kelimelerle yorum yapabilecek, anlayabilecek” ifadeleri kullandı.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Osman Erdoğan Şanlıurfa Sağlık Haberleri

Yorum yapın