İbb Spor İstanbul’dan Çocuklar İçin Doğa Kampı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki spor İstanbul’un hem eğlenip hem de öğrenerek keyifli vakit geçirmek Doğa Kampı yaşıyor. Doğa ile ilgili yaşayarak ve hareket hakkında bilgi edinmeyi öğretmek 26 Ağustos 2022 Doğa ile ilgili olacak kadar olacak.

İBB iştiraki Spor İstanbul’dan verilen okula göre, geçen yıl 4 bin çocuğu 21 ağırlayan Doğa Kampı eğitimi, okulların tatile okullarıyla birlikte bu yıl yeniden başlayın. 9-15 yaş arasında yer alacak, bu sene iki ay boyunca devam edecek ve iki farklı lokasyonda olacak.

BİR GECE KALMALI KAMP DA ORGANİZE EDİLECEK

Geçen haftalarda farklı olarak bu yıl bir gece konaklamalı kamp da organize eden Spor İstanbul, 12-15 yaş arası kat edilebilecek bu kampı Şile’de düzenleyecek. Günübirlik kamplar ise Çekmeköy’de bulunan Nişantepe Orman Park’ta yapılacak. Çocuklara erken yaşta yetiştirme, takım ruhu ve sportif kazandırmak amaçlı Doğa Kampı; Aynı zamanda teknik geliştirmelerine katkıda bulunuyorsunuz. Doğa Kampı’nda verilen eğitimler, karşı duyarlı olmayı, kötü alışkanlıklardan uzak durmayı, hayata ve yardımlaşmayı bir şekilde yaşayarak yaşatır. Doğa Kampı kayıtları “event.spor.istanbul” adresi üzerinden gerçekleştiriliyor.

GÜNÜBİRLİK VE KONAKLAMALI KAMP SEÇENEKLERİ

Günübirlik Doğa Kampı’nda; Yüksek, oryantiring, bisiklet, doğada yaşam ve drama eğitimleri verilecek. Bunun üzerine çocuklar, macera parkuru Survivor gibi yaşayabilmekten hoşça vakit geçirmekten zevk alabilir. Bakış açısıyla, ateş yakma atölyesi, barınak atölyesi, doğada doğada konaklamak atölyesi, doğada konaklama, doğada kampı ve temel eğitimleri verilecek. Ailelerin kampı noktalarını online olarak izleyebileceği Doğa Kampı hakkında tüm detaylar https://www.doga-kampi adresinde yer alıyor.

GÜNÜBİRLİK KAMP TRANSFER NOKTALARI

Avrupa Yakası: Bahçelievler Spor Kompleksi ve Fatih Spor Kompleksi.

Anadolu Yakası: Haldun Alagaş Spor Kompleksi ve Hasan Doğan Spor Kompleksi.

KONAKLAMALI KAMP TRANSFER NOKTALARI

Avrupa Yakası: Avcılar Spor Kompleksi ve Beyoğlu Yüzme Havuzu.

Anadolu Yakası: Ümraniye Çakmak Yüzme Havuzu ve Pendik Sahil Spor Tesisi.

TRANSFER NOKTALARINDAN OTOBÜS KALKIŞ SAATLERİ

Avrupa Yakası: 08:00

Anadolu Yakası: 08:30

ANKA / Güncel

Güncel Haberler

Yorum yapın