İBB Doğa Kampı Başladı – Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul’un organize ettiği Doğa Kampı başladı.

Doğa Kampı operasyonu, 25 Ağustos’a kadar hafta içi günler iki farklı yerde misafiri ağırlayacak. 12-15 yaş arası bireyler katılabildiği bir gece konaklamalı Doğa Kampı, Şile’de düzenlenecek. 9-15 yaş grubunun katılabildiği günbirlik kampı ise Çekmeköy’de bulunan Nişantepe Orman Park’ta yapılacak.

Erken yaşta sorumluluk duygusu, takım ve ruhu sportif bilinçlendirmeyi hayata geçirmek amacıyla Doğa Kampı, aynı zamanda gençlerin tekniklerini üretmelerine de katkı sağlayan. Doğa Kampı’nda verilen eğitimler çocuklara katılanlara karşı duyarlı olmayı, kötü alışkanlıklardan uzak durmayı, dayanışmayı, hoşgörüyü ve yardımlaşmayı öğretiyor. Geçen sene 8 binden fazla çocuğu doğayla buluşturan gerçekleştirmen, bu sene 10 binin üzerinde kişinin misafir olması bekleniyor.

Günübirlik Doğa Kampı’nda yokuş, oryantiring, bisiklet, iç yaşam ve drama eğitimleri verilecek. Bunun yanı sıra çocuklar, macera parkı, survival parkuru, zip coaster gibi çeşitli yaşam aktiviteleriyle keyifli vakit geçirme imkanı buluyor. Konaklamalı Doğa Kampı’nda ise navigasyon, tercihli bakış, ateş yakma atölyesi, barınak atölyesi, dahili su üretme atölyesi, buz parçaları parçaları, dahili kayıp vaka çalışması, geçmişteki takım çalışması ve temel kampçılık eğitimleri verilecek.

Genellikle yoğun ilgi gören Doğa Kampı etkinliğinin ilk haftasında tüm kayıtlar doldu. Kamp hakkında tüm detaylar, https://spor.istanbul/doga-kampi adresinde yer alıyor.

Spor Haberleri

Yorum yapın